Iniciatíva Klíma ťa potrebuje sa nevzdáva a prichádza s ďalšou petíciou, majú aj novú požiadavku

Globálne otepľovanie, zmena klímy, klíma
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com

Iniciatíva Klíma ťa potrebuje prichádza s ďalšou petíciou za vyhlásenie klimatickej núdze a záväzok Slovenska k uhlíkovej neutralite do roku 2050.

Ako aktivisti informujú v tlačovej správe, pred rokom sa pod petíciu za razantnejší boj proti klimatickej kríze a dosiahnutie uhlíkovej neutrality podpísalo takmer 130-tisíc občanov Slovenska.

„Uplynulý rok nám ukázal, čo klimatická kríza znamená. Viac ako 640 obetí extrémnych horúčav v Kanade a Spojených štátoch, 150 obetí povodní v Nemecku a Belgicku, stámiliónové škody po dramatických požiaroch v Kalifornii, na Sibíri alebo v Grécku, hladomor na Madagaskare, aj miliónové škody po povodniach na Slovensku,“ uviedla iniciátorka petície Natália Pažická.

Tento rok je podľa aktivistov hlavnou požiadavkou petície vypracovanie Komplexného plánu dosiahnutia uhlíkovej neutrality SR. Plán však podľa nich nemá byť len obyčajným návrhom na zníženie emisií.

„V prvom rade by mal byť pozitívnou víziou, akou krajinou chceme byť v polovici storočia v klimaticky zmenenom svete. Má sa stať celospoločenským návodom, ako neutralitu dosiahnuť a ponúknuť víziu modernejšej, spravodlivejšej a prosperujúcej krajiny,“ zdôraznila iniciatíva.

Získať viac informácii o iniciatíve a podpísať petíciu je možné na stránke www.klimatapotrebuje.sk.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom