Košická zoo láka sezónnymi zážitkovými programami, návštevnosť láme rekordy

Kosice zoo navstevnici.jpg

Zoologická záhrada (ZOO) Košice zaznamenala v júli rekordnú návštevnosť. Jej bránami prešlo takmer 63-tisíc návštevníkov, čo je o päťtisíc viac ako vlani. Aktuálne je celková návštevnosť ZOO s počtom 150-tisíc ľudí vyššia ako bola za celý rok 2010. Agentúru SITA o tom informovala vedúca oddelenia vzdelávania a marketingu Eva Malešová.

Ako dodala, lákadlom pre návštevníkov sa v tejto sezóne stali zážitkové programy. „O Noc v ZOO má verejnosť taký záujem, že sme zaradili aj mimoriadne termíny. Veľkej obľube sa už niekoľko rokov tešia prímestské tábory, ale napríklad aj jazda areálom ZOO, či večerný peší okruh so sprievodcom,“ uviedla Malešová. O zážitkové programy zoologickej záhrady doteraz podľa nej prejavilo záujem vyše 400 ľudí, prevažne z Košíc.

Medzi bežnými návštevníkmi i účastníkmi týchto programov však boli ľudia z celého Slovenska, tiež z Maďarska a Česka. Noc v ZOO si napríklad objednala aj rodina z Luxemburska, ktorá však napokon pre ochranné opatrenia súvisiace s pandémiou nemohla vycestovať,“ dodala Malešová s tým, že podstatne menej ako vlani navštevujú košickú ZOO maďarskí turisti. Tí v minulom roku tvorili takmer 30 percent návštevníkov.

Viac o téme: Koronavírus

V súčasnosti chová košická ZOO 1 300 zvierat v rámci 280-tich druhoch. V tejto sezóne sa pre návštevníkov stali magnetom pandy červené, polročné mláďatá medveďov hnedých a najnovšie prírastky dvojice tukanov veľkozobých. Kým medvedíky prišli do ZOO zo Záchrannej stanice v Zázrivej, o mláďatá tukanov sa pričinili miestni chovatelia.

Paradoxne, tomuto úspechu sčasti pomohli protipandemické opatrenia, ktoré si vynútili zatvoriť košickú ZOO a následne potenciálnym rodičom dopriali väčší pokoj pri hniezdení,“ vysvetlila Malešová.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Eva Malešová
Firmy a inštitúcie ZOO Košice