Lesníci si uvedomili dôležitosť komunikácie s médiami, chcú v nich vyvážiť tému obhospodarovania a ochrany lesa

les, stromy
www.thinkstock.com

Lesníci na Slovensku už pochopili, že nestačí, ak si budú robiť svoju prácu odborne a profesionálne, ale musia o nej aj komunikovať so širokou verejnosťou.

„Musia aktívne vysvetľovať zvolené lesnícke postupy a medializovať dosiahnuté výsledky svojej práce, dôležitej pre les a spoločnosť tak, aby tému obhospodarovania a ochrany lesov na Slovensku v médiách efektívne vyvážili,“ pre agropotravinársky portál nasvidiek.sk to uviedol hovorca odbornej platformy Zachráňme lesné bohatstvo Slovenska Jozef Marko.

Reakcia na výzvu

Platforma tak reagovala na výzvu Daniela Rimarčíka z Bardejova, ktorý na sociálnej sieti dlhodobo komunikuje lesnícke témy a v najnovšom statuse burcuje a vyzýva všetkých lesníkov a poľovníkov, aby boli takisto aktívni na sociálnych sieťach. Aby vysvetľovali, reagovali a publikovali znova a znova, na čom je založená lesnícka pravda a aké sú výsledky lesníckej práce.

„Priatelia lesníci a poľovníci! Dožili sme sa doby, kedy je pravda deformovaná a formovaná médiami a sociálnymi sieťami. Dnes už nestačí robiť dobre svoju prácu, treba ju dobre aj odprezentovať. Desiatky rokov ignorovania mediálnej práce rôznych extrémistických ochranárskych hnutí spôsobilo, že sa lesníci a poľovníci stali v očiach verejnosti a novinárov najväčšími škodcami lesa. Preto vyzývam všetkých lesníkov, poľovníkov a skutočných priateľov prírody buďme aktívni na sociálnych sieťach a nabádajme aj svojich kolegov k tejto aktivite,“ uviedol v statuse Daniel Rimarčík.

Nedostatok mediálneho priestoru

Platforma Zachráňme lesné bohatstvo Slovenska od svojho vzniku v auguste minulého roka proaktívne a systematicky komunikuje svoje ciele a kroky, ktorými sa ich snaží dosiahnuť.

„Pravdou je, že okrem tlačových agentúr nedostávajú informácie Platformy taký priestor v mainstreamových masmédiách, ako by lesníci potrebovali, aby tému obhospodarovania a ochrany lesov na Slovensku efektívne vyvážili, a aký by si vzhľadom na význam svojej práce pre les a spoločnosť zaslúžili,“ ozrejmil Jozef Marko.

Platforma sa preto pridáva k výzve lesníkov, ktorí čoraz viac využívajú sociálne siete, aby zvýšili svoju aktivitu a pridali sa k nim ďalší ľudia, ktorí rozumejú lesu a pracujú v lese a pre les. „Je potrebné presviedčať o lesníckej pravde, obhajovať ju a postaviť sa za ňu vždy, keď je to potrebné. A v súčasnosti je to potrebné neustále,“ uzavrel Jozef Marko.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Jozef Marko
Firmy a inštitúcie Zachráňme lesné bohatstvo Slovenska