Lidl, Tesco a Terno pokračujú vo zvyšovaní platov zamestnancov aj v roku 2022, pridali aj viaceré benefity

Pokladníčka, predavačka, obchod, zamestnanec
Foto: ilustračné, Getty images

Niektoré obchodné reťazce pokračujú vo zvyšovaní platov zamestnancov aj v roku 2022. Svojim zamestnancom ponúkajú aj ďalšie benefity. Agentúru SITA o tom informovali obchodné reťazce Lidl, Tesco a Terno.

Najlepšie platiaci reťazec na trhu

Lidl dá na mzdy v roku 2022 o 8 miliónov eur viac. Navyšovanie platov komunikuje kampaňou Šťastný nový plat. Reťazec zvýšil mzdy zamestnancom predajní a skladov logistických centier od 1. januára 2022.

„Sme presvedčení, že najväčší zmysel majú koncepčné kroky, a preto sme namiesto jednorazovej odmeny či trinásteho platu zvolili cestu zvýšenia základnej mzdy. Záväzok zvýšených platov je trvalý a platný bez ohľadu na vývoj pandémie,“ uviedol generálny riaditeľ Lidla Matúš Gála.

Podľa ukazovateľov je Lidl najlepšie platiaci reťazec na trhu v danom segmente. Okrem finančného ohodnotenia ponúka Lidl benefity, aktuálne v hodnote 370 eur na osobu za rok.

Tesco poskytuje širokú škálu benefitov

Ďalší reťazec Tesco od 1. januára 2022 investuje do pravidelného zvyšovania miezd zamestnancom v prevádzkach a v distribučných centrách. Príkladom je zvýšenie základných nástupných miezd o 10 percent.

„Kolegom a kolegyniam aj naďalej poskytujeme širokú škálu benefitov a aj v roku 2022 plánujeme inovovať a pridávať ďalšie atraktívne benefity pre naše kolegyne a kolegov,“ uviedol výkonný riaditeľ Tesca na Slovensku Martin Kuruc.

Počas pandémie najviac zraniteľným skupinám zamestnancov Tesco ponúklo opakovane platené voľno. Reťazec ponúka zamestnancom vitamínové balíčky, príspevky na nákup školských pomôcok, vianočné balíčky, ovocie na pracovisku a celoročné zľavy na nákup v Tescu či iné.

Mzdy zvýšil aj reťazec Terno

V zvyšovaní miezd pokračuje aj obchodný reťazec Terno.

„Koncom roka 2021 sme prehodnotili a upravili mzdy k 1. 1. 2022 vrátane úprav garancií navýšenia mzdy,“ informoval agentúru SITA marketingový riaditeľ Marek Koštrna.

Agentúra SITA oslovila aj ďalšie reťazce ako Billa či Coop Jednota, no svoje stanovisko zatiaľ neposkytli.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Martin KurucMatúš Gála
Firmy a inštitúcie BILLACoop JednotaLidlTernoTesco