Ľuďom sa siahlo na nelegálne získané peniaze z dotácií, podľa Vlčana sú medzi nimi aj opoziční politici a bránia sa

Samuel Vlčan
Minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Samuel Vlčan. Foto: archívne, SITA/Branislav Bibel

Ľudia, ktorým sa siahlo na nelegálne získané peniaze z dotácií, sa bránia, myslí si minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Samuel Vlčan (nom. OĽaNO). Podľa jeho slov má ísť aj o opozičných politikov. Uviedol to v diskusnej relácii s Braňom Závodským rádia Express.

„Veľký blok ľudí, ktorým sme siahli pravidlami na nelegálne získavané peniaze, sa jednoducho bráni. A oni sa snažia ten tím ľudí, ktorý som priviedol na ministerstvo, rozobrať, zdiskreditovať. Ja som presvedčený, že ide o riadenú kampaň, ktorej cieľom je znemožniť tieto zásadné zmeny, ktoré na rezorte musíme uskutočniť,“ povedal minister Vlčan s tým, že ide podľa jeho názoru o ľudí, ktorí mali založené firmy na získavanie dotácií či predaj rôznych strojov.

Vyplatenie dotácií na chov ošípaných pre bývalého štátneho tajomníka Milana Kyseľa, ktorý mal dostať 4 500 eur na jednu ošípanú, bolo podľa jeho slov na farmu a nie na počet ošípaných. Výzva pre chovateľov ošípaných podľa ministra pokryla 97 percent chovateľov ošípaných. Výzva bola podľa jeho slov medializovaná dostatočne a to prostredníctvom televízie TA3. „Trvám na tom, že výzva bola dobre nastavená, bola dobre medializovaná,“ uzavrel Vlčan.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Milan KyseľSamuel Vlčan