Marosz podľa Smeru zamestnáva na SPF spriaznené osoby za nadštandardné odmeny, Takáč podal trestné oznámenie (video)

Richard Takáč
Podpredseda Smeru-SD a minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Richard Takáč. Reprofoto: www.facebook.com

Generálny riaditeľ Slovenského pozemkového fondu (SPF) Ján Marosz zamestnáva ako „dohodárov“ rôzne spriaznené osoby za nadštandardné odmeny.

Na tlačovej konferencii to povedal podpredseda opozičnej strany Smer-SD Richard Takáč, ktorý v tejto súvislosti, ako aj v súvislosti s inými zisteniami podal na Generálnej prokuratúre SR Trestné oznámenie, pričom tak urobil formou výpovede.

Má ísť o spriaznencov OĽaNO

Podľa Takáča zamestnal Marosz po celom Slovensku už viac ako 100 dohodárov.

„Vo veľa prípadoch sú to hlavne rôzni spriaznenci hnutia OĽaNO,“ povedal Takáč s tým, že dohodári majú omnoho vyššie odmeny ako zamestnanci fondu. Zatiaľ čo tí majú priemernú hodinovú mzdu vo výške deväť eur, odmeny dohodárov predstavujú podľa Takáča 35, 40, alebo 70 eur na hodinu.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Právo na udeľovanie výnimiek

Marosz takisto podľa Takáča zastavil vydávanie rozhodnutí do územného a stavebného konania, pri ktorých je ako dotknutý subjekt SPF, avšak sám si ponechal výnimku na ich vydávanie.

Tieto výnimky vydával rôznym súkromným spoločnostiam, ako sú napríklad rôzni developeri,“ vyhlásil Takáč. Uviedol tiež, že Marosz zamedzil predaju poľnohospodárskej pôdy nad určitú výmeru, rovnako si však ponechal právo na udeľovanie výnimiek.

„Máme napríklad informácie, že odmieta vysporiadať pozemky pre poľnohospodárov v jednotlivých hospodárskych dvoroch,“ povedal Takáč. Toto podľa neho vedie k likvidácii poľnohospodárov a potravinárov. „Keď nemajú poľnohospodári vysporiadané pozemky, nemôžu žiadať o eurofondy,“ dodal Takáč.

Agentúra SITA požiada o stanovisko Slovenský pozemkový fond.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ján MaroszRichard Takáč
Firmy a inštitúcie GP Generálna prokuratúra SROĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnostiSMER-SDSPF Slovenský pozemkový fond