Mesto Skalica upozorňuje na medveďa. V lese sa nepohybujte v úplnej tichosti, vyzýva radnica

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Medveď hnedý
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com.
Tento článok pre vás načítala AI.

Mesto Skalica upozorňuje na výskyt samca medveďa hnedého v okolí Skalických hôr. Medveďa zachytila fotopasca pred dvoma týždňami v Častkove a začiatkom tohto týždňa boli jeho stopy nájdené v oblasti Zlatníckej doliny.

Skalica o tom informuje na sociálnej sieti a odvoláva sa na informácie od poľovníkov. Pravdepodobne ide o medveďa, ktorý bol vytlačený zo svojho teritória a ktorý sa dočasne pohybuje v priľahlej oblasti.

„Prosíme všetkých návštevníkov Skalických hôr, hubárov, turistov i cyklistov, aby sa pri návšteve lesa nepohybovali v úplnej tichosti. Medveď je aj napriek prezentovanému obrazu v médiách plachým zvieraťom a pred akýmkoľvek hlukom inštinktívne utečie. Či už to bude zazvonenie zvončeka, rozprávanie alebo pustená hudba z telefónu,“ pridáva rady skalická radnica.

Zvlášť sa obracia na majiteľov psov s prosbou, aby ich v lese nepúšťali navoľno a mali ich výhradne na vôdzke. „Ďakujeme za zvýšenú opatrnosť a dodržanie vyššie uvedených pokynov. Situáciu budeme priebežne monitorovať,“ dodáva mesto Skalica.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem
Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať