Muža počas behu prekvapil medveď. Ani nestihol vytiahnuť mobil a vyfotiť si ho, opísal situáciu policajt

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Medveď
Foto: ilustračné, pixabay.com
Tento článok pre vás načítala AI.

Mestskí policajti v českom Zlíne dostali v sobotu 11. mája oznámenie o výskytu medveďa na frekventovanej Pasekářskej turistickej trase. Ako informoval český portál Novinky.cz, šelma pred bežcom utiekla do húštiny.

„Oznamovateľ nám potvrdil, že išlo o dospelého medveďa. Ako popísal, keby si stúpil na zadné, mal by tak 180 centimetrov. Videl ho jasne a zreteľne a neboli pri ňom žiadne mladé,“ uviedol pre portál Pavel Janík z mestskej polície.

K stretu došlo v blízkosti žltej turistickej trasy na ulici Březovská, teda len niekoľko desiatok metrov od rodinných domov. Bolo také rýchle, že muž nestačil vytiahnuť mobil a medveďa si odfotiť. Ten utiekol východným smerom.

Policajti aktuálne po ňom nepátrajú a ani sa ho nesnažia odchytiť. „Je tam ale Pasekářská trasa, tak len chceme upozorniť verejnosť, ktorá tam často chodí na výlety s deťmi,“ ozrejmil Janík. Hoci ide o okrajovú časť Zlína, ide zrejme o prvý prípad výskytu tejto šelmy.

„Pri pohybu v lesných porastoch preto dbajte na zvýšenú opatrnosť, vyhýbajte sa neprehľadným a husto zarasteným miestam a pokiaľ budete mať so sebou psa, tak ho majte vždy na vodítku,“ upozorňuje mestský policajt s tým, aby mali ľudia tiež nabitý telefón a mohli si tak privolať pomoc.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať