Múzeum TANAPu sa od pondelka znova otvorí, pre návštevníkov má pripravenú aj novinku

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Múzeum Tatranského národného parku (TANAP)
Múzeum Tatranského národného parku (TANAP) v Tatranskej Lomnici. Foto: www.facebook.com

Múzeum Tatranského národného parku (TANAP) v Tatranskej Lomnici bude od pondelka 19. apríla znovu otvorené. Ako informovalo na sociálnej sieti, jeho pracovníci počas zimných mesiacov spravili v expozícii viacero úprav.

Lákadlom pre návštevníkov by mala byť nová dioráma predstavujúca vysokohorské prostredie TANAPu. Dominuje jej vypreparovaný útočiaci rys s kamzíkom. Na diele spolupracovali poľskí a slovenskí preparátori.

Podmienkou otvorenia bude dodržanie bezpečnostných opatrení v súvislosti s ochorením COVID-19, a to 15 metrov štvorcových na jednu osobu, prekrytie dýchacích ciest respirátorom a negatívny test na koronavírus.

Múzeum TANAPu býva za bežných podmienok otvorené celoročne, s výnimkou vianočných a novoročných sviatkov a obdobia pravidelnej každoročnej rekonštrukcie a modernizácie expozície. Návštevníkov oboznamuje s charakterom tatranskej prírody, s jej ochranou a s dejinami sprístupňovania Tatier.

Patrí medzi najnavštevovanejšie múzeá svojho druhu na Slovensku. Ročne si jeho expozíciu príde pozrieť približne 30-tisíc ľudí. Výstavná časť múzea je rozdelená na prírodovednú, ochranársku, historickú a etnografickú.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie Múzeum Tatranského národného parku (TANAP)