Nadácia Ekopolis sa pustila do obnovy turistického značenia, opravia aj lávky či odpočinkové miesta pre turistov

Foto: ilustračné, www.gettyimages.com

Nadácia Ekopolis organizuje už 14 rokov program Živé chodníky, zameriavajú sa na pestrú obnovu turistických miest. Obnovujú turistické značenia, nové odpočinkové miesta, pribudnú lávky, ale aj protierózne prvky.

„Vďaka spolupráci so značkou Horalky sa dočká podpory šesť lokalít v hodnote 10-tisíc eur,“ uviedol programový manažér Ján Roháč v tlačovej správe.

Obnova značenia či budovanie mostíkov

Cieľom programu je obnova alebo vylepšenie turistickej a cykloturistickej infraštruktúry, tento rok zameral aj na podporu fyzických objektov, ako budovanie či opravu mostíkov, rebríkov, prístreškov, či obnovu studničiek. Program prispieva k ochrane a poznávaniu slovenskej prírody.

„Sme radi, že opäť môžeme pomôcť aktívnym ľuďom pri vylepšovaní turistickej infraštruktúry v miestach, kde žijú a tiež dobrovoľným značkárom pri ich záslužnej práci pri udržiavaní turistického a cykloturistického značenia. Sieť turistických a cykloturistických trás na Slovensku je veľmi hodnotná a podporou jej údržby prispievame k udržateľnému rozvoju slovenských regiónov,“ hovorí Roháč.

Okrem toho ide o šesť podporných projektov, a to OZ Kilometre v pohybe, kde pôjde o obnovu altánku, OZ príroda bez hraníc, kde sa zamerajú na odpočinkové miesto v lokalite Podúšust, OZ Potulky chotármi vybuduje nové odpočinkové miesto na cyklotrase, OZ Spoznávajme Tatry inštalujú zábrany, OZ Cykloklub Dolný Kubín obnoví značenie na cyklotrase a Urbárske spoločenstvo Žiar, ktorý obnoví značenie na chodníkoch.

„Program Živé chodníky vznikol v roku 2008, pričom pôvodne podporoval iba projekty v národných parkoch. Od roku 2012 je program zameraný na celé Slovensko, vďaka dlhodobej spolupráci so značkou Horalky. V priebehu rokov 2008 – 2021 bolo prostredníctvom programu Živé chodníky obnovených celkovo už 1 036 km turistických a cykloturistických chodníkov a na nich desaťtisíce maľovaných značiek a stovky smerovníkov,“ uzavrel manažér Ekopolisu.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Nadácia Ekopolis