Najprv letel vrtuľníkom ponad národný park, teraz jazdil na štvorkolke. SaS žiada odvolanie štátneho tajomníka Filipa Kuffu

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
MŽP SR: Krízový manažment medveďov
Vpredu štátny tajomník ministerstva životného prostredia Filip Kuffa a predseda Výboru NR SR pre pôdohospodárstvo a životné prostredie Rudolf Huliak. Foto: Archívne, SITA/Milan Illík
Tento článok pre vás načítala AI.

Strana Sloboda a Solidarita (SaS) vyzýva vládu na okamžité odvolanie štátneho tajomníka Ministerstva životného prostredia (MŽP) SR Filipa Kuffu (nom. SNS).

„Správanie Filipa Kuffu je neakceptovateľné a neospravedlniteľné. Po tom, ako letel vrtuľníkom ponad Národný park Malá Fatra v oblasti, kde hniezdia vzácne orly a sokoly, jazdil v národnom parku Poloniny na štvorkolke. Takáto jazda bez oprávnenia je pritom trestným činom,“ uviedol poslanec parlamentu za SaS Alojz Hlina v reakcii strany na zverejnené informácie o Kuffovej jazde na štvorkolke.

Hlina je toho názoru, že Kuffova arogancia nepozná hraníc a dodal, že štátny tajomník „nedorástol do svojej funkcie“. Preto apelujú na vládu, aby ihneď zasiahla a Filipa Kuffu odvolala.

Agentúra SITA požiada o stanovisko MŽP SR.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem
Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Alojz HlinaFilip Kuffa
Firmy a inštitúcie MŽP Ministerstvo životného prostredia SRSaS Sloboda a SolidaritaVláda SR