O nevine Kožucha svedčí podľa jeho advokáta 143 svedkov, proti je jediný kajúcnik

Bývalý šéf Pôdohospodárskej platobnej agentúry Juraj Kožuch
Bývalý Generálny riaditeľ Pôdohospodárskej platobnej agentúry (PPA) Juraj Kožuch. Foto: archívne, SITA/Branislav Bibe

Vyšetrovanie Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) v kauze Dobytkár vo veci obvinenia a obžaloby bývalého šéfa Pôdohospodárskej platobnej agentúry (PPA) Juraja Kožucha mohlo byť podľa jeho advokáta Romana Balca tendenčne manipulované v neprospech obvineného.

Napriek tomu, že proti exšéfovi PPA svedčí iba jediný kajúcnik a zo 143 svedkov o jeho vine nevypovedá žiaden, vyšetrovateľ ho obvinil a prokurátor Kožucha postavil pred súd. Roman Balco tvrdí, že bez dôkazov. Advokát to konštatoval v stredu.

„Obvinenie môjho klienta je nielen chybné, ale aj nepodložené relevantnými dôkazmi, bolo doslova silené zo strany vyšetrovacích orgánov. Už od prvého momentu pritom bolo vyšetrovanie vedené veľmi podozrivým spôsobom. Proti exšéfovi PPA svedčí výhradne kajúcnik Marek Kodada, ktorý priznal vinu a ide mu iba o zmiernenie obvinenia. Naopak, žiaden z celkovo 143 v konaní vypočutých svedkov, rovnako listinné a iné zabezpečené dôkazy, nepreukazujú vinu môjho klienta,“ zdôraznil Kožuchov advokát.

Bývalého generálneho riaditeľa PPA Kožucha prišla zatknúť NAKA priamo na pôdu Pôdohospodárskej platobnej agentúry, podľa advokáta Balca už neuveriteľných 30 minút po výpovedi kajúcnika Kodadu, a to bez akéhokoľvek overenia tvrdení v jeho výpovedi. Kožuch bol potom v kolúznej väzbe takmer 10 mesiacov.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Juraj KožuchRoman Balco
Firmy a inštitúcie PPA Pôdohospodárska platobná agentúra