Obce v chránených vodohospodárskych oblastiach ľahšie vybudujú vodovody a kanalizácie, požiadať môžu o dotácie

voda, teplá voda, vodovod
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com

Environmentálny fond podporí projekty na budovanie vodovodov a kanalizácií v chránených vodohospodárskych oblastiach. Uviedol to v tlačovej správe, ktorú zaslala manažérka komunikácie fondu Michaela Kroková.

O dotáciu vo výške od 500-tisíc eur do 5 miliónov eur si budú môcť požiadať obce a záujmové združenia právnických osôb do 30. septembra tohto roku.

Obce nesmú mať viac ako 2 000 obyvateľov

Podmienkou je, že obce, v ktorých sa projekty budú uskutočňovať, nesmú mať viac ako dvetisíc obyvateľov a musia sa nachádzať v zozname chránených vodohospodárskych oblastí, ktorý fond zverejnil v rámci výzvy.

Výzva je určená pre chránené vodohospodárske oblasti Žitný ostrov, Strážovské vrchy, Beskydy a Javorníky, Veľká Fatra, Nízke Tatry (západná časť a východná časť), Horné povodie Ipľa, Rimavice a Slatiny, Muránska planina, Horné povodie rieky Hnilec, Slovenský kras (Plešivská planina a Horný vrch) a Vihorlat.

Päťpercentná spoluúčasť

Podmienky, ktoré musia žiadatelia splniť, sú dobudovanie systému verejných kanalizácií s úrovňou rozostavanosti od 60 percent a viac z celkových nákladov, sfunkčnenie celého kanalizačného systému, zachovanie funkčnosti existujúcej verejnej kanalizácie jej rozšírením a rekonštrukciou a zvýšenie počtu obyvateľov bývajúcich v domoch pripojených na verejnú kanalizáciu.

Obce a záujmové združenia právnických osôb sa na celkových finančných nákladoch projektov musia podieľať minimálne päťpercentnou spoluúčasťou. Všetky podrobnejšie informácie nájdu záujemcovia na webovom sídle Environmentálneho fondu.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Environmentálny fond