Policajtov počas pátrania napadol medveď. Nepomáhajú ani zvončeky a myslia si, že je tam jedlo, sťažuje sa miestny

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Medveď
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com.
Tento článok pre vás načítala AI.

Dvaja policajti boli napadnutí medveďom po tom, čo hľadali nezvestného muža v japonskom meste Kazuno na juhovýchode krajiny. Obaja skončili s vážnymi zraneniami v nemocnici. Informoval na svojej stránke portál New on Japan.

Šesťdesiatštyriročný muž sa stratil ešte 15. mája, keď zbieral bambusové výhonky v tamojších lesoch. O tri dni neskôr polícia prijala oznámenie, že na zemi leží osoba. Na miesto vyslala deviatich policajtov, ktorí danú oblasť prehľadávali. Na dvoch z nich však pri pokuse o záchranu zaútočil medveď, ktorý ich zranil na tvári a rukách.

Polícia oblasť uzatvorila

Z bezpečnostných dôvodov na druhý deň vyslali vrtuľník a nastražili viaceré pasti, do ktorých sa však nepodarilo chytiť šelmu. Polícia celú oblasť uzatvorila a zintenzívnila hliadky.

Zároveň vydala upozornenie, aby obyvatelia so sebou nosili zvončeky alebo robili hluk, čím by medvede odplašili.

Telo nezvestného muža sa stále nachádza na mieste nálezu a nie je zatiaľ jasné, čo bolo príčinou jeho smrti.

Medvede sú všade

Ako informovali japonské médiá, len v prefektúre Akita, kam patrí aj mesto Kazuno, narátali v tomto roku 170 medveďov.

Správca horskej oblasti tiež upozornil na to, že medvede nereagujú na odstrašujúce prostriedky. „Sám som videl približne 40 medveďov. Medvede sú všade. Aj keď vedľa nich odpálite petardy, neutečú, len sa váľajú,“ povedal.

Potvrdil to aj jeden z miestnych, podľa ktorého zvončeky nemajú žiaden účinok. „Horšie je, že zvonenie môže prilákať medvede, ktoré si myslia, že je tam jedlo.“

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať