Polícia odhalila rozsiahlu envirokriminalitu, v rámci akcie Medúza klepla po prstoch medzinárodnému gangu

271999500_5214083078621872_1606567163546135152_n.jpeg
Polícia SR odhalila envirokriminalitu. Foto: www.facebook.com

Páchatelia z viacerých krajín mali dovážať na Slovensko rôzne druhy odpadov vrátane nebezpečného. Odbor odhaľovania nebezpečných materiálov a environmentálnej kriminality úradu kriminálnej polície Prezídia Policajného zboru vyšetruje dovoz odpadu z Talianska a Poľska na Slovensko.

Trestné konanie sa týka deviatich prípadov protiprávneho dovozu odpadu. Informuje o tom hovorca Prezídia Policajného zboru Michal Slivka v tlačovej správe.

“Časť mali uložiť v prenajatých objektoch poľnohospodárskych firiem a v rôznych priemyselných objektoch a s časťou mali obchodovať ako s certifikovaným palivom. V dňoch 12. – 14. januára tohto roku sme preto v troch objektoch v okresoch Michalovce a Galanta vykonali prehliadky iných priestorov a pozemkov,” píše sa v tlačovej správe. Policajná akcia dostala krycí názov Medúza.

Na úkone spolupracovali špecialisti ozbrojených síl so znalcami z viacerých odvetví ako aj s pracovníkmi Ministerstva životného prostredia SR. Prizvaní znalci na mieste zaistili vzorky materiálov, ktoré podozrenia potvrdili. Daný odpad nie je podľa platných právnych predpisov možné dovážať na Slovensko.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Michal Slivka
Firmy a inštitúcie MŽP Ministerstvo životného prostredia SRPolícia Slovenskej republiky