Poľovníci sú proti Pročkovmu poslaneckému návrhu, vraj je likvidačný a organizujú protest

Jozef Pročko, protest, poľovníci
Poľovníci protestujú proti poslaneckému návrhu novely zákona. Foto: ilustračné, koláž SITA webnoviny/www.facebook.com

Poľovníci protestujú pred Národnou radou SR proti poslaneckému návrhu novely zákona o poľovníctve, a to vzhľadom na neochotu komunikácie a netransparentnú prípravu a možné negatívne následky pre občanov SR.

Neodborne a netransparentne pripravená

Slovenská poľovnícka komora vo štvrtok organizuje protest v priľahlom parku pred budovou Národnej rady SR proti podľa zverejneného stanoviska likvidačnému poslaneckému návrhu novely zákona o poľovníctve od poslancov OĽaNO Martina Fecka, Jozefa Pročka a Karola Kučeru.

Slovenskí poľovníci protestujú proti novele preto, že je podľa nich neodborne a netransparentne pripravená.

Jeden z predkladateľov v druhom čítaní podľa komory uviedol, že k predloženiu tohto návrhu ich viedli vyslovene politické pohnútky, čím zmietol zo stola vôľu 153-tisíc signatárov petície za zachovanie organizovaného poľovníctva na Slovensku.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

„Novela rozbíja organizované poľovníctvo po viac ako 100 rokoch, poľovníctvo nebude jednotne riadené ani kontrolované, likviduje princíp verejnej občianskej kontroly, likviduje princíp presadzovania odbornosti a celoživotného vzdelávania poľovníkov, ruší princíp poľovníckej samosprávy a likviduje jednotný systém prípravy, realizácie, evidencie a kontroly skúšok z poľovníctva,“ upozorňuje poľovnícka komora.

Zrušenie povinného členstva SPK

Predkladatelia novely chcú vrátiť systém poľovníctva pred rok 2009 a zrušiť povinné členstvo v Slovenskej poľovníckej komore.

Podľa Jozefa Pročka chcú podporiť poľovníctvo a urobiť transparentnú jednoznačnú organizáciu, ktorá bude zastrešovať aj „ľudových poľovníkov“.

Tento zákon má podľa predkladateľov pomôcť hospodárom, ktorí prichádzajú o svoje majetky a investície a poľovníkom, aby naozaj poľovali a túto zver lovili.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Jozef PročkoKarol KučeraMartin Fecko
Firmy a inštitúcie NR SR Národná rada Slovenskej republikyOĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnostiSPK Slovenská poľovnícka komora