PPA začala poľnohospodárom vydávať rozhodnutia o vyplácaní priamych platieb, ľudia by si mali kontrolovať ich doručenie

Pôdohospodárska platobná agentúra (PPA) akceptuje žiadosti o priame platby do 11. júna.
Reprofoto: www.facebook.com

Pôdohospodárska platobná agentúra (PPA) začala poľnohospodárom vydávať rozhodnutia o vyplácaní priamych platieb. Ako informovala agentúra, je dôležité, aby si poľnohospodári kontrolovali doručenie rozhodnutí prostredníctvom elektronických schránok a poštou a prevzali ich. Po doručení rozhodnutia bude PPA vyplácať platby od 1. decembra 2021.

„Mesiac december je najsilnejší mesiac v Pôdohospodárskej platobnej agentúre, keď sa vyplácajú priame platby na plochu. Vydávame rozhodnutia žiadateľom v súlade s harmonogramom,“ uviedol generálny riaditeľ PPA Jozef Kiss.

„V záujme rýchlejšieho procesu administrácie odporúčame žiadateľom, ktorí po zvážení nemajú námietky k rozhodnutiu a súhlasia s ním, aby využili možnosť vyplnenia a zaslania formulára o vzdaní sa nároku na podanie odvolania. Po jeho doručení nie je potrebné čakať na uplynutie lehôt na podanie odvolania a k vyplateniu finančných prostriedkov môže prísť skôr,“ podotkol riaditeľ sekcie priamych platieb Peter Hirjak.

Slovenskí poľnohospodári môžu každoročne žiadať o priame podpory. Podmienky pre poskytovanie priamych podpôr upravuje legislatíva a SR.

Ďalšie k téme

    Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
    Viac k osobe Jozef KissPeter Hirjak
    Firmy a inštitúcie EU Európska úniaPPA Pôdohospodárska platobná agentúra