Predseda poľského Senátu o škandále s mäsom nevie, bol mimo Varšavy

PREMIÉR: Prijal predsedu Senátu Po¾skej republiky
Predseda Senátu Poľskej republiky Stanislaw Karczewski Foto: SITA/Branislav Bibel

Stanislaw Karczewski nemá poznatky o škandále s mäsom v Poľsku, pretože posledné dni strávil na pracovnej ceste na Slovensku.

Predseda poľského Senátu Stanislaw Karczewski nemá vzhľadom na svoju pracovnú cestu na Slovensku poznatky o škandále s hovädzím mäsom v Poľsku, kde na bitúnky smeroval podľa investigatívnych novinárov z relácie Superwizjera televízie TVN24 aj chorý dobytok. Uviedol to v reakcii pre agentúru SITA v utorok počas rokovania NR SR, ktorého sa zúčastnil ako hosť.

Čo sa prevalilo?

Poľskom otriasa škandál s bitúnkami. Investigatívni novinári televízie TVN24 natočili šokujúce video. Vidno na ňom, ako na bitúnok privážajú kravy a býky, ktoré ani nevedia stáť na vlastných nohách. Choré zvieratá ďalej spracovávajú na mäso. Takýto postup je v Poľsku nelegálny, reportéri však odhadujú, že v Poľsku sú takýchto bitúnkov stovky. „Je to správa, o ktorej nemám poznatky, a tak sa k nej nebudem vyjadrovať. V posledných dňoch som bol mimo Varšavy, a preto mi nenáleží túto správu komentovať,“ uviedol pre agentúru SITA Stanislaw Karczewski.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom