Proces s exposlankyňou Smeru-SD Roškovou v kauze agrodotácií odložili pre jej hospitalizáciu

Poslanci zložili sľub
Ľubica Rošková skladá poslanecký sľub na ustanovujúcej schôdzi NR SR VI. volebného obdobia. Bratislava, 4. apríl 2012. Foto: SITA/Diana Černáková

Súdny proces s bývalou poslankyňou za stranu Smer-SD Ľubicou Roškovou v kauze neoprávnených agrodotácii sa má na Špecializovanom trestnom súde v Pezinku začať nakoniec 26. mája.

Proces sa mal začať v apríli

Ako informovala hovorkyňa súdu Katarína Kudjáková, termíny pojednávania určené na 2. a 3. mája súd zrušil pre práceneschopnosť a hospitalizáciu obžalovanej.

Exposlankyňa, známa aj pod prezývkou „Grófka“, je stíhaná pre zločin poškodzovania finančných záujmov Európskej únie a prečin subvenčného podvodu. Proces s ňou sa mal pôvodne začať už v apríli, pre jej práceneschopnosť ho však odložili.

Predĺžená ruka Roškovej

Kauzu agrodotácií pre firmu exposlankyne Smeru-SD Agro Porúbka (predtým Grad) otvorila reportáž Denníka N. Podľa denníka poberala agrodotácie aj na pozemky, ktoré nevlastní ani neobhospodaruje.

Slovenský pozemkový fond (SPF) začiatkom marca 2019 oznámil, že so spoločnosťou ukončuje nájomné vzťahy. V septembri 2018 fond ukončil aj nájomný vzťah so spoločnosťou Patrika Š. I. P. Construct, ktorý bol podľa medializovaných informácií „predĺženou rukou“ Ľubice Roškovej.

Na kauzu upozorňovali v priebehu roka 2018 aj protestujúci poľnohospodári.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Katarína KudjákováĽubica Rošková
Firmy a inštitúcie Agro PorúbkaEU Európska úniaSlvoenský pozemkový fond (SPF)Špecializovaný trestný súd v Pezinku