Šéf Lesov SR Kőszeghy ponúkol svoju funkciu, nie je ochotný znášať kritiku voči svojej osobe

16987_1.jpeg
Zľava: Generálny riaditeľ štátneho podniku Lesy SR Tibor Kőszeghy a minister pôdohospodárstva Samuel Vlčan. Foto: Lesy SR

Generálny riaditeľ štátneho podniku Lesy SR Tibor Kőszeghy sa vzdáva funkcie. Dôvodom má byť neúmerná kritika voči jeho osobe. Informoval o tom na štvrtkovej tlačovej besede.

Pod paľbou kritiky

„V posledných dňoch čelím z môjho pohľadu neúmernej kritike. Určite sa nájdu chyby a nedostatky, ktoré som vo svojej práci urobil, žiadne z nich však nie sú fatálne alebo zásadné. Napriek tomu ma udalosti posledných dní doviedli k rozhodnutiu, že ponúknem pánovi ministrovi svoju funkciu, aby som nebol prekážkou vo všetkých pozitívnych veciach, ktoré sú ešte naplánované,“ informoval generálny riaditeľ.

Kőszeghy podľa slov ministra pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Samuela Vlčana (nom. OĽaNO) nechce naďalej čeliť mediálnym útokom rôznych záujmových skupín.

„Veľmi si vážim manažérsku prácu pána generálneho riaditeľa Kőszeghyho a vysoko oceňujem jeho morálny kredit, ktorý preukázal tým, že je pripravený ponúknuť pozíciu, a teda odstupuje z pozície generálneho riaditeľa, aby sme ďalej bez rušenia z externého prostredia mohli dokončiť realizáciu toho, čo pred nami ešte stojí,“ uviedol minister Vlčan.

Dodal, že má predstavu o tom, kto by danú pozíciu mohol v budúcnosti zastávať. Dátum výberového konania zatiaľ minister nespresnil.

Podnik čaká organizačná zmena

Kőszeghy na tlačovej konferencii zhodnotil svoje pôsobenie v štátnom podniku. Spomenul, že zmena organizačnej štruktúry podniku bola bytostne potrebná aj napriek rizikám a nedôvere, ktoré sa k nej viažu.

Organizačnou zmenu má podnik v pláne ušetriť v budúcnosti ročne 4,6 milióna eur. Tie sa majú vrátiť do podniku aj v podobe zvýšenia miezd. Výsledky z roku 2021 predpovedajú zisk pred zdanením zhruba 14 miliónov eur.

„Tento výsledok ukazuje, že veci sa dajú robiť dobre, hlavne keď si dáme pozor na kritické body toho, čo robíme,“ dodal Kőszeghy.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Samuel VlčanTibor Köszeghy
Firmy a inštitúcie Lesy SR