Šéf PPA verí v opätovné získanie akreditácie, agentúra potrebuje splniť ešte 16 opatrení

Pôdohospodárska platobná agentúra (PPA) akceptuje žiadosti o priame platby do 11. júna.
Reprofoto: www.facebook.com

Pôdohospodárska platobná agentúra (PPA) pod vedením nového generálneho riaditeľa Jozefa Kissa už prijala opatrenia, ktoré majú zaručiť obnovenie akreditácie pre agentúru k 15. októbru 2021.

Obnovenie akreditácie predpokladá splnenie 72 opatrení, pre ktoré má PPA akreditáciu podmienečne pozastavenú. Rozhodol o tom ešte 14. októbra 2020 agrorezort.

Súčasti nových nastavení

„V čase môjho nástupu do funkcie 1. júla 2021 bolo navrhnutých na splnenie 44 opatrení, ale niektoré z nich sme sa rozhodli ešte dopracovať v zmysle odporúčaní. Dnes (16. septembra pozn. redakcie) evidujeme 56 opatrení ako splnených. Zostáva nám teda ešte dokončiť 16, čo znamená, že opätovné získanie akreditácie je veľmi reálne a verím, že sa podarí,“ informoval vo štvrtok pri príležitosti odpočtu činnosti PPA pod jeho vedením Jozef Kiss.

Súčasťou prijímaných opatrení a nových nastavení je transformácia PPA, v rámci ktorej dochádza ku komplexnej elektronizácii a digitalizácii procesov. Súčasťou je tiež racionalizácia ľudských zdrojov a zefektívnenie kontrolných mechanizmov.

Nové výzvy

Proces transformácie bude pokračovať aj po 15. októbri až do jej implementácie. V rámci transformácie, po obnovení akreditácie, budú podľa PPA vyhlásené nové výzvy medzi nimi aj očakávané výzvy 4.1 a 4.2, v ktorých budú premietnuté všetky nové spomenuté opatrenia.

Tieto výzvy sa týkajú nákupu poľnohospodárskej techniky a poľnohospodárskych stavieb v celkovej sume 338 miliónov eur.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Jozef Kiss
Firmy a inštitúcie MPRV Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SRPPA Pôdohospodárska platobná agentúra