Štátne lesy Tatranského národného parku (TANAP) sa zásadne ohradzujú voči vyjadreniam ministra životného prostredia Jána Budaja (OĽaNO), ktoré odzneli v rozhovore pre Denník N. Šéf rezortu v ňom podľa nich okrem iného uviedol, že zonácia Tatranského národného parku sa vlečie dvadsať rokov, keďže Štátne lesy TANAPu tomu bránili.
Hospodárenie Štátnych lesov
Hovorkyňa štátnych lesov Martina Petránová v stredu (26. januára) pripomenula, že rokovania týkajúce sa budúcej podoby zonácie medzi ŠL TANAPu a Správou TANAPu boli ukončené a uzavreté už v roku 2008, teda pred takmer štrnástimi rokmi.
Štátne lesy sa tiež ohradili voči tvrdeniu, že „v TANAPe štátni lesníci dostávali ročne štátnu podporu dva alebo dva a pol milióna eur“ na financovanie prevádzky národných parkov.
Budaj označil demonštrantov reformy národných parkov za antivaxerov, Kuffa zotrel ministra a považuje ho za obyčajný ksicht
Podľa Petránovej to nedáva verejnosti komplexný obraz o hospodárení Štátnych lesov TANAPu ako príspevkovej organizácie ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka, ktorej základný kontrakt za posledných osemnásť rokov predstavoval v priemere 925-tisíc eur ročne.
Spolupráca s envirorezortom
„Z týchto peňazí Štátne lesy TANAPu hradili nielen starostlivosť o turistické chodníky a ďalšiu infraštruktúru, ale aj prevádzku múzea, botanickej záhrady, infocentier, údržbu lesnej dopravnej siete, manažment lesných ekosystémov, opravy štátneho majetku, ktorý majú v správe, či mzdy zamestnancov,“ vysvetlila.
Slovensko čelí žalobe v kauze úbytku hlucháňa, Budaj bude s Bruselom ešte rokovať
Štátne lesy TANAPu sú podľa ich hovorkyne pripravené ministerstvu životného prostredia poskytnúť maximálnu súčinnosť pri prechode správy v zmysle platných právnych predpisov a usmernení svojho zriaďovateľa, aby bolo možné po rokoch obnoviť integrovaný model správy najstaršieho národného parku na Slovensku.