Štátni lesníci rešpektujú schválenú reformu národných parkov, prírode by mala priniesť iba benefity

Les, stromy, buk
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com.

Štátne lesy Tatranského národného parku (ŠL TANAP) rešpektujú rozhodnutie poslancov, ktoré je aj v súlade s obsahom memoranda o spolupráci medzi ministerstvom pôdohospodárstva a rezortom životného prostredia.

Týmito slovami reagovali na utorkové schválenie novely zákona o ochrane prírody a krajiny v parlamente. V rámci reformy národných parkov prejde správa lesných pozemkov vo vlastníctve štátu v národných parkoch pod rezort životného prostredia.

„Dúfame, že tento krok prinesie prírode iba samé benefity. Veď, ako sme sa mohli v minulosti presvedčiť, integrovaný model správy v najstaršom národnom parku na Slovensku úspešne fungoval celé roky a už od vzniku TANAPu v roku 1949 bol inšpiráciou pre okolité štáty,“ uvádza sa ďalej v stanovisku, ktoré v stredu médiám poskytla koordinátorka vonkajšej komunikácie ŠL TANAP Martina Petránová.

Štátne lesy zároveň dodali, že ako legitímny nástupca niekdajšej Správy TANAP-u vždy podporovali integrovanú a predovšetkým funkčnú ochranu tohto vzácneho územia, kde na piedestáli stojí príroda, a nie ekonomické záujmy jednotlivcov.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Martina Petránová
Firmy a inštitúcie MPRV Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SRMŽP Ministerstvo životného prostredia SRŠtátne lesy TANAPu