Štátnu podporu poľnohospodárskej prvovýroby, rybolovu a akvakultúry žiada viac než osemsto záujemcov

Euro, bankovky, peniaze
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com

Do výzvy na podporu poľnohospodárskej prvovýroby, rybolovu a akvakultúry sa od 15. decembra minulého roka prihlásilo 832 žiadateľov, pričom možná alokácia požadovanej pomoci predstavuje približne 14,5 milióna eur.

Národné poľnohospodárske a potravinárske centrum (NPPC) ukončilo vo štvrtok zber žiadostí v rámci schémy štátnej pomoci na podporu v uvedených oblastiach v dôsledku agresie Ruska proti Ukrajine v elektronickom systéme.

Nasleduje kontrola žiadostí

Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR o tom informovalo s tým, že pôvodný termín ukončenia zberu žiadostí bol 30. decembra 2022.

„Vstupujeme do fázy podrobnej administratívnej kontroly žiadostí, to znamená po stránke úplnosti a vecnej správnosti, overenia nárokovanej sumy, ako aj splnenia ďalších podmienok výzvy,“ uviedol generálny riaditeľ NPPC Martin Polovka.

Zodpovedali stovky otázok

Následne budú úspešní žiadatelia vyrozumení a vysporiadaní. „Proces kontroly a finančného vysporiadania bude realizovaný priebežne a potrvá do 31. marca 2023,“ dodal Polovka.

Pracovníci NPPC v súvislosti s podávaním žiadostí poskytli doteraz odpovede na viac než 450 otázok žiadateľov. Predbežne najmenšia výška žiadanej pomoci predstavuje 60 eur a najvyššia 300-tisíc eur.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Martin Polovka
Firmy a inštitúcie MPRV Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SRNPPC Národné poľnohospodárske a potravinárske centrum