Takáč vyzval poľnohospodárov na kontrolu e-schránok, prevzatie rozhodnutia je podmienkou na vyplatenie podpôr

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
VLÁDA: Rokovanie 1. schôdze
Minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Richard Takáč počas rokovania 1. schôdze vlády SR. Bratislava, 25. október 2023. Foto: archívne, SITA/Jana Birošová
Tento článok pre vás načítala AI.

Minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Richard Takáč upozornil poľnohospodárov, že doručenie a prevzatie rozhodnutia o priznaní priamych podpôr je nevyhnutné pre vyplatenie schválenej sumy. Vyhlásenie urobil na utorkovom tlačovom brífingu v Národnej rade SR.

Podmienka na vyplatenie peňazí

Chcem vyzvať všetkých poľnohospodárov, ktorí čakajú na vyplatenie priamych platieb, aby si skontrolovali svoje poštové schránky a elektronické schránky Ústredného portálu verejnej správy. Prevzatie rozhodnutia je totiž podmienkou na vyplatenie peňazí,“ objasnil minister Takáč.

Podľa Takáča môžu samotní prijímatelia urýchliť proces vyplatenia podpôr prevzatím doručeného rozhodnutia. Viac ako 90 % prijímateľov už má rozhodnutie o priznaní priamej podpory vo svojej elektronickej schránke.

Aktivácia e-schránok

Fyzické doručovanie rozhodnutí poštou v roku 2024 sa uskutočňuje iba v prípadoch, keď prijímatelia nemajú aktivovanú elektronickú schránku.

Minister preto odporučil aj kontrolu aktivácie e-schránok na doručovanie v rámci Ústredného portálu verejnej správy. Zároveň upozornil, že táto výzva už zaznela aj od Pôdohospodárskej platobnej agentúry (PPA) minulý týždeň.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Richard Takáč
Firmy a inštitúcie PPA Pôdohospodárska platobná agentúra