Takáč vyzýva na odvolanie riaditeľa SPF Marosza, reakciou na kritiku vraj nemôže byť označovanie poslancov za mafiu

Richard Takáč
Podpredseda strany SMER-SD Richard Takáč. Foto: Archívne, SITA/Jana Birošová

Podpredseda strany Smer-sociálna demokracia Richard Takáč vyzýva nového ministra pôdohospodárstva Jozefa Bíreša, aby na zasadnutí vlády predložil návrh na okamžité odvolanie generálneho riaditeľa Slovenského pozemkového fondu.

Organizačné zmeny v úrade

Uviedol, že na programe rokovania vlády SR 31. mája nie je bod na odvolanie generálneho riaditeľa Slovenského pozemkového fondu (SPF) Jána Marosza. Informoval o tom tlačový odbor strany Smer-SD.

Výbor NR SR pre pôdohospodárstvo a životné prostredie v pondelok 29. mája uznesením vyzval generálneho riaditeľa SPF, aby sa zdržal akýchkoľvek krokov v rámci organizačných zmien na úrade.

Regionálna štruktúra inštitúcie

„Je neprijateľné, aby reakciou na kritiku zo strany samotného Jána Marosza bol útok na poslancov naprieč politickým spektrom, tak opozičných, ako aj koaličných. To, že poslanci upozorňujú na chaos a deštrukciu inštitúcie, neoprávňuje jej (stále) šéfa označovať poslancov za mafiu,“ uviedol Takáč.

Na vedenie Slovenského pozemkového fondu bolo podané trestné oznámenie. Takáč na záver dodal, že generálny riaditeľ SPF Ján Marosz svojvoľne mení organizačnú a regionálnu štruktúru inštitúcie.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ján MaroszJozef BírešRichard Takáč
Firmy a inštitúcie SMER-SDSPF Slovenský pozemkový fond