Tatranská magistrála je opäť otvorená pre turistov, popadané stromy boli odstránené

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Vysoké Tatry
Foto: ilustračné, SITA/Radoslav Maťaš

Tatranská magistrála v úseku medzi Hrebienkom a Sliezskym domom je už priechodná bez problémov. Uvádza sa to na stránke Štátnych lesov Tatranského národného parku (TANAP).

Práve úsek turistického chodníka popod Slavkovský štít a ústie Velickej doliny patrí v Tatrách k najfrekventovanejším.

Opakujúce sa veterné kalamity

Pracovníci Štátnych lesov TANAPu v piatok 22. mája odstránili aj posledné vyvrátené stromy, ktoré blokovali túto turistickú trasu.

Štátne lesy TANAPu ako správca značených turistických chodníkov na území tohto národného parku informovali o uzávere trasy koncom januára. Dôvodom bola bezpečnosť turistov.

Jej spriechodneniu bránili opakujúce sa veterné kalamity, ktoré zasiahli túto časť Tatier počas zimných mesiacov. Počasie a terénne podmienky dovolili pustiť sa do odstraňovania vyvrátených stromov až v týchto dňoch.

Náhradou bola žltá trasa

Ako náhradu za červeno značený turistický chodník mohli návštevníci využiť žltú trasu spájajúcu Velickú poľanu so Starým Smokovcom.

Hoci turisti už prejdú spomínaným úsekom bez obmedzení, Štátne lesy TANAPu ich žiadajú, aby rešpektovali prípadné pokyny pracovníkov, ktorí budú aj v nasledujúcich dňoch odstraňovať následky vetrovej kalamity v oblasti pod turistickým chodníkom.

Tatranská magistrála je najdlhším súvislým turistickým chodníkom vo Vysokých a Západných Tatrách. Jej názov bol vytvorený v 30-tych rokoch 20. storočia. Celková dĺžka je okolo 72 kilometrov a optimálny čas prechodu predstavuje tri až štyri dni.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie Štátne lesy TANAPu