Turisti, hubár aj 71-ročný muž. Banskobystrická polícia priblížila útoky medveďov

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Medveď hnedý, medvede
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com
Tento článok pre vás načítala AI.

Polícia eviduje v Banskobystrickom kraji od 23. marca tohto roku štyri osoby, ktoré boli napadnuté medveďom hnedým a hlásenie o jeho výskyte preverovali 44-krát.

Ako priblížila na sociálnej sieti Facebook, v nedeľu 14. apríla boli napadnutí dvaja muži (turisti) v okrese Detva, časť Iviny. Ďalší incident sa odohral 1. mája, kedy neďaleko obce Selce v okrese Banská Bystrica, šelma napadla hubára.

Posledný prípad je z pondelka 17. júna, útok medveďa prišiel na políciu v Žiari nad Hronom oznámiť 71-ročný muž z Trnavej Hory.

„Okolo 13:00 sa nachádzal v lesnom poraste neďaleko chatovej oblasti Ladno, v katastri obce Trnava Hora, kde bol kosiť a približne 200 metrov od lesníckej chaty ho napadla medvedica. Potom ako medvedicu spozoroval, snažil sa ju odplašiť, najskôr začala utekať, ale následne sa vrátila a vrhla sa na neho. Po chvíli prestala útočiť a rozbehla sa smerom do lesa. Poškodený si všimol, že sa k nej pripojili dve medvieďatá,“ priblížila polícia.

Muž utrpel mnohopočetné drobné rany a odreniny na trupe, horných aj dolných končatinách aj hematóm pravého oka. Na miesto prišiel aj zásahový tím pre medveďa hnedého JUH, ktorý už danú vec rieši,“ dodala polícia.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem
Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať