Uloveného jeleňa našiel neznámy pytliak, ktorý mu odrezal hlavu a odniesol si ju (foto)

Jeleň, pytliak
Pytliak jeleňa neulovil, ale našiel. Následne mu odrezal hlavu aj s parožím, ktorú si odniesol. Foto:www.facebook.com

Policajti z Partizánskeho pátrajú po neznámom páchateľovi, ktorý ulovenému jeleňovi odrezal hlavu aj s parožím a odniesol si ju.

Ako informovala trenčianska krajská polícia na sociálnej sieti, jeleň bol pred týmto skutkom členom poľovného združenia riadne ulovený, avšak nedohľadaný.

Páchateľ môže dostať až päť rokov

Policajný vyšetrovateľ začal trestné stíhanie vo veci prečinu pytliactva.

„Vzhľadom na škodu spôsobenú príslušnému poľovníckemu združeniu a spoločenskú hodnotu konkrétneho jeleňa hrozí páchateľovi trest odňatia slobody na jeden rok až päť rokov,“ uviedla polícia.

Nález uhynutej zveri treba ohlásiť

Polícia upozorňuje, že v prípade nálezu uhynutej poľovnej zveri je potrebné túto skutočnosť oznámiť príslušnému poľovníckemu združeniu, prípadne polícii.

„Akékoľvek neoprávnené prisvojenie si celej zveri alebo len jej časti je možné považovať za protiprávne konanie v oblasti poľovníctva, v tomto konkrétnom prípade ide dokonca o trestný čin pytliactva,“ dodala polícia.

Tá zároveň vyzýva verejnosť k poskytnutiu informácií vedúcich k zisteniu zatiaľ neznámeho páchateľa. Políciu možno kontaktovať na známom čísle 158 alebo na facebookovom profile Polícia SR – Trenčiansky kraj prostredníctvom súkromnej správy.

Jeleň, pytliak
Jeleň, pytliak

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Polícia Slovenskej republiky