V rekreačnej oblasti Kurinec – Zelená voda vybudujú novú atrakciu, bazén bude mať atypický tvar aj vlnobitie (foto)

Kurinec – Zelená voda
Kurinec – Zelená voda. Foto: www.facebook.com

Rekreačná oblasť Kurinec – Zelená voda v Rimavskej Sobote bude rozšírená o novú atrakciu – bazén s vlnobitím. Ako pre agentúru SITA uviedla vedúca odboru rozvoja mesta Eva Muráriková, predpokladané náklady na výstavbu sú viac ako 1,4 mil. eur, pričom financovaná bude z úveru.

Stavebné práce sa majú začať až po ukončení tohtoročnej letnej turistickej sezóny. Aktuálne mesto realizuje legislatívny proces v podobe územného rozhodnutia, stavebného povolenia a verejného obstarávania dodávateľa prác.

„Novostavba bazéna s vlnobitím predstavuje monolitickú železobetónovú konštrukciu bazéna atypického tvaru a technologickej budovy celkových maximálnych pôdorysných rozmerov 59,40 krát 71,90 metra,“ popísala vedúca s tým, že celková zastavaná plocha predstavuje 2 290v štvorcových metrov, z čoho plocha bazénu bude 1 313 štvorcových metrov.

Kurinec – Zelená voda
Nová atrakcia v rekreačnej oblasti Kurinec – Zelená voda – bazén s vlnobitím. Foto:www.facebook.com.

Rekreačná oblasť Kurinec – Zelená voda bola vyhľadávaným strediskom rekreácie, turizmu a rybolovu už v 70. rokoch 20. storočia. V období rokov 2003 až 2010 bolo rekreačné stredisko zdevastované a uzavreté. Postupne boli obnovované bazény a od roku 2010 sa využíva aj geotermálny vrt. Vybudovali tu plavecký bazén, detský bazén, dvojbazén a zrekonštruoval sa aj celý areál, prevádzková budova i spevnené plochy. V minulých rokoch sa do areálu vrátil život aj s mnohými návštevníkmi.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom