Vo Vysokých Tatrách vyhasol ďalší život, po páde zo žľabu zomrel slovenský turista

Foto: ilustračné, www.facebook.com

O život vo Vysokých Tatrách v piatok dopoludnia prišiel 52-ročný slovenský turista. Stalo sa tak po jeho páde v jednom zo žľabov, ktorý spadá k Zmrznutému plesu. Horskú záchrannú službu (HZS) kontaktovala náhodná svedkyňa z turistického chodníka na Poľskom hrebeni.

Turista sa pravdepodobne pošmykol

Muž bol po páde v bezvedomí, aj napriek resuscitácii však napokon zomrel. Informovali o tom horskí záchranári na svojej internetovej stránke. Možnou príčinou nehody bolo podľa nich pravdepodobne pošmyknutie na zamrznutom zasneženom exponovanom turistickom chodníku, ktorý vedie do sedla Prielom.

Do záchrannej akcie vyslali záchranárov HZS z oblastného strediska Vysoké Tatry, o súčinnosť bola požiadaná aj posádka leteckých záchranárov z Popradu.

Muža sa snažili oživiť

„Do príchodu záchranárov sa podarilo svedkom, medzi ktorými sa nachádzali aj lekári, dostať k postihnutému. Slovenský 52-ročný turista bol v bezvedomí, preto bola začatá laická kardiopulmonálna resuscitácia. Na miesto letel jeden záchranár HZS spolu s lekárom na palube, ktorí po príchode pokračovali v resuscitácii, žiaľ, bezúspešne,“ opísali záchranári.

Mužove telesné pozostatky transportovali do Smokovca, kde ich prevzali príslušníci polície a pohrebná služba.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem
Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie HZS Horská záchranná služba