Zásahový tím chcel na Podpoľaní eliminovať problémovú medvedicu, postrelená im však ušla

Medveď
Foto: ilustračné, pixabay.com

Na území Podpoľania zasahoval v stredu 5. októbra v podvečerných hodinách Zásahový tím pre medveďa hnedého Štátnej ochrany prírody Slovenskej republiky (Zásahový tím ŠOP SR). Ako informuje ŠOP SR v tlačovej správe, cieľom výjazdu bola eliminácia problémovej synantropnej medvedice a subadultných jedincov.

Postrelenej medvedici sa podarilo ujsť do lesa, kde ju počas noci a predpoludnia viac ako 11 hodín hľadali piati členovia Zásahového tímu ŠOP SR spoločne so skúseným a cvičeným poľovným psom. Hľadanie postrelenej medvedice má pokračovať aj od piatkového rána.

„Vo štvrtok 6.októbra v dopoludňajších hodinách sa členovia Zásahového tímu ŠOP SR priamo v Detve osobne stretli s poľovným hospodárom príslušnej oblasti a zároveň bol o tejto skutočnosti informovaný aj lesník, ktorý je zodpovedný za tento úsek. O prípade má vedomosť aj vedenie Správy Chránenej krajinnej oblasti Poľana ŠOP SR, rovnako boli v niektorých okolitých obciach informovaní aj občania prostredníctvom obecného rozhlasu,“ informujú ochranári.

Zásahový tím ŠOP SR zabezpečuje starostlivosť o populáciu chráneného živočícha medveďa hnedého. Patrí sem aj vylúčenie konkrétnych problémových jedincov medveďa hnedého z populácie usmrtením. Odstránenie problémových jedincov medveďa hnedého z populácie považuje ŠOP SR za najkrajnejšie riešenie až v prípade neúčinnosti využitia všetkých dostupných preventívnych opatrení.

Viac informácii o činnosti Zásahového tímu ŠOP SR nájde verejnosť na stránkach https://zasahovytim.sopsr.sk/ alebo na www.sopsr.sk/medved.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie ŠOP Štátna ochrana prírodyZásahový tím pre medveďa hnedého