Nebo je náš limit, hovorí hetrikový hrdina Dortmundu Adeyemi. Neskôr sa pošmykol na tráve a natiahol si sval

Karim Adeyemi
Hráč Dortmundu Karim Adeyemi oslavuje s fanúšikmi druhý gól svojho tímu počas zápasu Ligy majstrov Borussia Dortmund - Celtic FC v utorok 1. októbra 2024. Foto: SITA/AP
Tento článok pre vás načítala AI.

Celtic Glasgow začal vystúpenie v ligovej časti futbalovej Ligy majstrov suverénnym triumfom nad Slovanom Bratislava 5:1, ale po dvoch týždňoch sa jeho hráči vrátili z oblakov na tvrdú zem.

Stalo sa tak v Signal Iduna Parku v Dortmunde, kde vyše 81-tisíc divákov videlo víťazný marš domácich s výsledkom 7:1 a najmä v prvom polčase dominantné predstavenie Borussie okorenené piatimi gólmi.

A všetky tri góly z hry dosiahol ten istý hráč, dvadsaťdvaročný nemecký reprezentant s nigérijsko-rumunskými koreňmi Karim Adeyemi skóroval v 11., 29. a 42. minúte, medzitým sa z bieleho bodu nemýlili Emre Can a Serhou Guirassy.

Skvelý vstup do LM

Borussia Dortmund má z dvoch zápasov v novom formáte LM plný počet šesť bodov a impozantné skóre 10:1. Jej hráči dokazujú, že finálová účasť z minulej sezóny nebola dielom náhody.

Adeyemi by možno vo svojom gólonosnom predstavení pokračoval aj po prestávke, ale nebolo mu dopriate. Hneď zo svojej prvej akcie v druhom polčase zostal sedieť na trávniku a chytil sa za zadný stehenný sval.

Keďže nemohol pokračovať, v 48. minúte ho nahradil belgický tínedžer Julien Duranville. Na presnú diagnózu sa stále čaká, no existuje nádej, že Adeyemi neutrpel vážnejšie zranenie.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Úchvatná forma

Po zápase mohol oslavovať so svojimi spoluhráčmi pred južnou tribúnou a tiež si prevzal ocenenie Hráč zápasu podľa UEFA. „Z výsledku zápasu mám skvelé pocity. Ak budeme pokračovať v takýchto výkonoch, ďalšie finále pre nás nie je nemožné. Nebo je náš limit,“ uviedol Adeyemi na webe Európskej futbalovej únie (UEFA) a pre nemecké médiá doplnil: „Urobil som krok a potom som sa pošmykol na tráve. Musel som odstúpiť pre stehno. Dúfam, že to nebude také zlé a že sa rýchlo vrátim. Zostávam pozitívny.“

Adeyemi má v novej sezóne na konte aj dva presné zásahy a tri gólové prihrávky v zápasoch najvyššej nemeckej súťaže. Po suverénnom triumfe nad Celticom si vyslúžil aj pochvalu od kapitána Dortmundu Emreho Cana.

„Hral fantasticky. Nielen dnes, ale aj v posledných týždňoch hrá dobre. Pôsobí vyzretejšie a odhodlanejšie. A verím, že bude ešte lepší,“ skonštatoval Emre Can podľa webu kicker.de.