Fotografia certifikátu z celoplošného testovania nestačí, polícia na jeho kontrolu bude uznávať len originál. Osobe, ktorá pri sebe nebude mať originálny certifikát z celoplošného testovania hrozí pokuta vo výške 1 659 eur.
Vo svojom profile na sociálnej sieti o tom informovala Polícia SR. Zároveň dodala, že zaregistrovala snahy o falšovanie certifikátov z celoplošného testovania a preto je kontrola ochranných prvkov potrebná.
Viac informácií o celoplošnom testovaní sa môže verejnosť dozvedieť na stránke Ministerstva obrany SR Som zodpovedný.
Viac o téme: Koronavírus
Na Slovensku platí zákaz vychádzania. Aké sú výnimky a čo robiť, ak mám negatívny a pozitívny test?
Viac o téme: Celoplošné testovanie
Celoplošné testovanie – odberné miesta (mestá na Slovensku)
Ako prebieha celoplošné testovanie na COVID-19 (krok po kroku)? Na výsledok sa čaká 15 až 30 minút (video)
Kto nemusí ísť na antigénový test (výnimky), musím sa otestovať v mieste bydliska? Celoplošné testovanie - otázky a odpovede
Ako antigénové testy na COVID-19 fungujú a kedy odhalia najviac nakazených?
Zákaz vychádzania trvá pre všetky okresy do 14. novembra. Obmedzenie pohybu neplatí v čase od 1:00 do 5:00. Nevzťahuje sa ani na osoby s negatívnym PCR testom, vykonaným od 7. do 8. novembra, alebo antigénovým testom na ochorenie COVID-19, ktorý bol vykonaný v rámci celoplošného testovania.
Platiť to bude iba v 45 okresov, ktoré podstúpia druhé kolo plošného testovania. Pre zvyšné okresy platí doterajší certifikát z testovania z 29. októbra až 1. novembra.