Nemecký policajt napokon brutálny útok nožom neprežil. Jeho pamiatku si uctilo aj viacero kolegov

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
útok nožom na policajta, Nemecko
Nemeckí policajti si pripomínajú pamiatku kolegu v nemeckom Mannheime. Foto: SITA/AP
Tento článok pre vás načítala AI.

Dvadsaťdeväťročný nemecký policajt zomrel na následky zranení, ktoré utrpel počas piatkového útoku nožom na námestí v Mannheime. Incident, ktorý sa udial na „protiislamskom“ podujatí, si vyžiadal ďalších päť zranených.

Rozsiahlym zraneniam podľahol

Policajta niekoľkokrát bodol do hlavy a krku 25-ročný imigrant z Afganistanu. Podrobil sa operácii a uviedli ho do umelého spánku, ale v nedeľu napokon zraneniam podľahol.

Kancelár Olaf Scholz na platforme X napísal, že je „hlboko zarmútený“ a že policajtova „snaha o zaistenie bezpečnosti si zaslúži najvyššie uznanie“. Nemecký súd nariadil zadržanie páchateľa, ktorého polícia postrelila a zranila, pričom podľa úradov bol hospitalizovaný a nie je v stave, aby mohol byť vypočúvaný.

Podozrivý má dve deti

Nezverejnili jeho občianstvo alebo imigračný status, ani to, ako sa dostal do Nemecka. Vo vyhlásení polície a prokuratúry sa uvádza, že podozrivý žije v Nemecku od roku 2014, je ženatý a má dve deti.

 Jeho byt v meste Heppenheim prehľadali v piatok večer a polícia našla digitálne zariadenia, ktorých obsah skúmajú. Úrady dosiaľ neposkytli žiadne informácie o motíve piatkového útoku.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Olaf Scholz