Nenávistné prejavy sa na sociálnych sieťach množia a sú rizikom pre slobodu a demokraciu, tvrdí Karas

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viliam Karas
Minister spravodlivosti Viliam Karas počas stretnutia so zástupcami Ústredného zväzu židovských náboženských obcí. Foto: www.facebook.com

V slobodnej spoločnosti musíme za každých okolností chrániť ľudské práva menšín, ktorých súčasťou je aj sloboda vierovyznania. Nenávistné prejavy, ktoré sa množia najmä na sociálnych sieťach, predstavujú reálne riziko pre demokraciu.

Uviedol to minister spravodlivosti Viliam Karas v rámci stretnutia so zástupcami Ústredného zväzu židovských náboženských obcí (ÚZ ŽNO).

V pondelok 14. novembra šéf rezortu spravodlivosti prijal zástupcov ÚZ ŽNO, s ktorými diskutoval o narastajúcich prejavoch nenávisti, ktorých terčom je naďalej aj židovská komunita.

„Nenávistné prejavy, najmä tie, ktoré sa šíria na sociálnych sieťach, prispievajú k radikalizácii v spoločnosti, ktorej terčom sú, žiaľ, naďalej aj príslušníci židovskej menšiny,“ uviedol Karas a dodal, že sa zhodli na potrebe ďalšej otvorenej komunikácie v témach boja proti nenávistným prejavom a ochrane slobody vierovyznania. „Ide o témy, ktoré vnímam ako kľúčové pre riadne fungovanie slobodnej spoločnosti,“ uzavrel Karas.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Viliam Karas
Firmy a inštitúcie MS Ministerstvo spravodlivosti SRÚZŽNO Ústredný zväz židovských náboženských obcí