Nezastaviteľná Šramková valcuje ďalej. Súperke nadelila v druhom sete kanára, vyhrala už osem duelov v rade

Rebecca Šramková
Na snímke slovenská tenistka Rebecca Šramková. Foto: Archívne, SITA/AP
Tento článok pre vás načítala AI.
  • aktualizované 15:12

Slovenská tenistka Rebecca Šramková je na nezastavenie. Po finále na turnaji v tuniskom Monastire a zisku titulu v thajskom Hua Hine sa jej darí aj na turnaji WTA 1000 v čínskom Pekingu.

Po dvoch triumfoch v kvalifikácii je vyšiel aj vstup do hlavnej súťaže dvojhry žien a zdolala aj Ukrajinku Angelinu Kalininová 6:4 a 6:0. V rebríčku WTA patrí slovenskej hráčke 61. pozícia, no vo virtuálnom hodnotení sa posunula už na priebežné 55. miesto.

Rýchle vybavenie protivníčky

Duel trval iba 66 minút. V prvom sete Slovenka začala výborne a brejkla súperku. Neskôr však prišla o vlastné podanie, reagovala však ďalším brejkom a set dopodávala do víťazného konca, keď na jeho zisk využila až štvrtý setbal.

Druhý set už bol jasne v réžii 27-ročnej Bratislavčanky. Nestratila v ňom ani jednu hru a pri vlastnom podaní premenila na postup ďalej druhý mečbal.

Životná forma

Šramková odohrala zápas už siedmy deň bez prerušenia a bol z toho siedmy triumf. Z ostatných 13 duelov ovládla až 12 a to všetko stihla v priebehu šestnástich dní. Okrem zápasov sa musela vyrovnať aj s cestovaním a časovým posunom.

Ďalšou súperkou slovenskej tenistky bude Ruska Jekaterina Alexandrovová, ktorá je v Pekingu nasadená dvadsať dvojka a v prvom kole mala voľný žreb.

Tieto hráčky spolu ešte nehrali na okruhu WTA, proti sebe však odohrali štyri stretnutia na okruhu ITF. Trikrát v nich uspela Ruska a raz Slovenka.

Zatiaľ naposledy si zmerali sily v roku 2016 v Trnave, Alexandrovová vtedy triumfovala 7:6 (4) a 7:6 (2).