Niektorí rodičia dostanú prídavok na dieťa a príspevok pre prvákov neskôr

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
škola, trieda
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com

Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny SR (UPSVAR) vyplatí niektorým rodičom prídavok na dieťa a 100-eurový príspevok na nákup školských potrieb pre prvákov na základných školách až v mimoriadnych októbrových výplatných termínoch.

Ako uviedol UPSVAR v tlačovej správe, k 14. októbru tohto roka totiž úrad nedostal z ministerstva školstva všetky údaje k prvým nástupom žiakov do prvého ročníka základnej školy a údaje o štúdiu zo septembra.

Referenti skontrolujú údaje

„Ústredie prevzalo ďalšie údaje z informačného systému ministerstva školstva až 16. októbra 2019. Po spracovaní údajov a overení kvality údajov úrady rozhodnú o nároku na prídavok na dieťa a na zvýšenie prídavku na dieťa,“ informovalo ústredie práce.

Údaje o štúdiu na vysokej škole budú mať úrady práce k dispozícii 21. októbra tohto roka.

„Následne budú referenti úradov údaje kontrolovať a v závislosti od kvality údajov rozhodnú o nároku na prídavok na dieťa a dávky vyplatia v mimoriadnych výplatných termínoch v mesiaci október,“ uviedlo ústredie práce.

Septembrová novinka

Od septembra tohto roka získava UPSVAR údaje o žiakoch, ktorí nastúpili do prvého ročníka základných škôl, o žiakoch na stredných školách a o študentoch vysokých škôl z rezortného informačného systému (RIS) Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR.

Tieto údaje úrady práce využívajú pri rozhodovaní o nároku na prídavok na dieťa a na zvýšený prídavok na dieťa.

„Úrady práce môžu rozhodnúť o nároku na prídavok na dieťa a na zvýšenie prídavku na dieťa (100 € príspevok pre prvákov) len v prípade, ak bola informácia z informačného systému ministerstva školstva ústrediu poskytnutá a údaje boli poskytnuté v požadovanej kvalite,“ dodalo ústredie práce.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie MŠVVaŠ Ministerstvo školstva vedy výskumu a športu SR