Nové Mesto mení volebné okrsky, zmeny sa prejavia už počas najbližších volieb

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Voľby
Foto: ilustračné, SITA/Viktor Zamborský
Tento článok pre vás načítala AI.

V bratislavskom Novom Meste zmenia volebné okrsky. Ako informovala hovorkyňa mestskej časti Jana Žjak, najbližšie sa táto zmena prejaví počas prezidentských volieb.

Jednoduchší prístup

„K zmene oproti predchádzajúcemu stavu prišlo preto, aby ľudia s obmedzenou schopnosťou pohybu mali jednoduchší prístup k volebným urnám,“ vysvetlila hovorkyňa.

V minulosti sa totiž niektoré volebné miestnosti nachádzali na poschodiach základných či materských škôl, kde často chýbal bezbariérový prístup. Po zmene bude väčšina volebných miestnosti na prízemí.

Koordinácia volieb

Zmena podľa samosprávy zároveň zefektívni prípravu a koordináciu volieb a prispeje k lepšiemu využitiu finančných prostriedkov vynaložených na voľby. Prípadné ušetrené prostriedky chce mestská časť využiť najmä v prospech lepších pracovných podmienok pre komisie vrátane ich rozšírenia o ďalších členov.

O zmene bude miestny úrad informovať aj formou letáka, ktorý obyvatelia dostanú do poštovej schránky spolu s oznámením o mieste a čase konania volieb. Na stránke mestskej časti pribudla aj interaktívna mapa s novými okrskami na adrese https://mapy.banm.sk/ v sekcii Voľby.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať