Nový podcast z dielne SITA

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Roof of futuristic dome
Foto: Getty Images

SITA spustila 6.12. nový podcast o zahraničnej politike s názvom Okno do sveta. Moderátorom je bývalý minister zahraničných vecí Miroslav Wlachovský z Globsecu.

Video podcast Okno do sveta

Ambíciou nového mediálneho projektu je vysvetľovať súvislosti diania vo svete s presahom na Slovensko, aktuálne reagovať na mimoriadne situácie, ale aj prinášať nové podnety pre slovenskú verejnosť z krajín a regiónov, ktoré sa bežne v spravodajstve neobjavujú.

Vypočuje si aj na >>> Spotify

Prakticky od začiatku nového milénia sa v Európe pohybujeme akoby od krízy ku kríze, veď len v ostatných rokoch sme tu mali finančnú krízu po páde Lehman Brothers, migračnú krízu, pandémiu COVID-19 a s napadnutím Ukrajiny Ruskom aj najväčší konflikt na kontinente od 1945.

Photo 2023 12 12 19 43 14.jpg
Miroslav Wlachovský. Foto: OSN

Rok 1989 nám umožnil slobodne cestovať, od 1993 sa Slovensko stále viac zapájalo do medzinárodnej spolupráce a postupne sa stalo členom EU, NATO, OECD. Navyše sme otvorená, proexportne orientovaná ekonomika.

To všetko sú dôvody prečo si potrebujeme uvedomovať a vnímať zahraničnú politiku, medzinárodnú situáciu a jej dopady na našu krajinu a životy. Ambíciou tohto podcastu bude priblížiť aktuálne zahraničnopolitické dianie z pohľadu Slovenska a našich záujmov.

Prvým hosťom relácie bol veľvyslanec Spojeného kráľovstva Veľkej Británie a Severného Írska na Slovensku Nigel Baker.

Informačný servis

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Miroslav Wlachovský
Firmy a inštitúcie SITASITA Slovenská tlačová agentúra a.s.