Kto bude novým predsedom strany Hlas-SD? Saková z hry údajne vypadla

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
HLAS SD: Predstavenie nominácie na ministrov
Foto: archívne, SITA/Milan Illík
Tento článok pre vás načítala AI.

Novým predsedom strany Hlas-SD sa má stať Matúš Šutaj Eštok alebo Erik Tomáš. Z dvojice favoritov bude vyberať 20-členné predsedníctvo strany už tento piatok, informuje o tom portál Aktuality.sk.

Náhrada za Pellegriniho

Vedenie strany by sa malo zhodnúť na jednom kandidátovi, o ktorom potom bude hlasovať snem. Zároveň sa budú nanovo voliť podpredsedovia Hlasu-SD. Náhradou za Petra Pellegriniho sa mal stať niekto zo štvorice podpredsedov strany – Richard Raši, Erik Tomáš, Zuzana Dolinková, Denisa Saková, alebo generálny manažér strany Matúš Šutaj Eštok.

V tomto duchu sa vyjadrovali predstavitelia Hlasu-SD vrátane Pellegriniho. Erik Tomáš je podľa posledných meraní najdôveryhodnejším členom vlády a ako minister práce má zosobňovať sociálnodemokratické smerovanie Hlasu.

Najbližší spolupracovník

V strane sa určite dohodneme na jednom mene kandidáta na predsedu strany, a to ponúkneme snemu. Rozhodujúce slovo pri výbere by mal mať otec a zakladateľ strany Peter Pellegrini,“ povedal pre Aktuality.sk Tomáš.

Zvolený prezident Pellegrini podľa informácií portálu preferuje ako svojho nástupcu Matúša Šutaja Eštoka, pretože je jedným zo zakladateľov strany Hlas a už roky patrí k jeho najbližším spolupracovníkom. Eštok je v súčasnosti ako minister vnútra aj jednou z hlavných tvárí vlády po atentáte na premiéra Roberta Fica.

Funkcia predsedu parlamentu

S pánom predsedom sme absolvovali stretnutia viacerých krajských štruktúr. Boli sme v piatich z ôsmich krajov,“ povedal pred týždňom Šutaj Eštok. „Ja som tam chodil z pozície generálneho manažéra, ktorý vždy na tieto stretnutia s členmi chodí,“ uviedol s tým, že verejnosti meno kandidáta oznámia, keď ho prediskutujú vo všetkých krajoch.

Pôvodne sa v médiách objavovalo meno Denisy Sakovej ako ďalšej možnej kandidátky na líderku hnutia popri Šutajovi Eštokovi, napokon údajne jej meno z hry vypadlo. Richard Raši má nahradiť Pellegriniho vo funkcii predsedu parlamentu.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Denisa SakováErik TomášMatúš Šutaj EštokPeter PellegriniRichard RašiRobert FicoZuzana Dolinková
Firmy a inštitúcie Hlas - sociálna demokracia