Novým veľvyslancom Slovenskej republiky vo Vatikáne bude Juraj Priputen, pred odchodom ho prijal aj minister Blanár

Minister vyzdvihol význam slovenskej diplomatickej misie pri Svätej stolici.
Juraj Priputen, Juraj Blanár
Nový veľvyslanec Slovenskej republiky vo Vatikáne Juraj Priputen. Foto: www.facebook.com

Novým veľvyslancom Slovenskej republiky vo Vatikáne bude Juraj Priputen. Informoval o tom rezort zahraničných vecí s tým, že pred odchodom na zahraničné vyslanie ho prijal minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Juraj Blanár.

Pokračovanie bilaterálneho dialógu

Minister vyzdvihol význam slovenskej diplomatickej misie pri Svätej stolici a Zvrchovanom vojenskom špitálskom ráde svätého Jána Jeruzalemského z Rodosu a Malty.

Ako informoval nový veľvyslanec, zastupiteľský úrad SR sa pod jeho vedením zameria na pokračovanie aktívneho bilaterálneho dialógu na všetkých úrovniach: „Rovnako na zintenzívnenie dialógu k aktuálnym témam medzinárodného diania či realizáciu aktivít a podujatí podporujúcich slovensko-vatikánske vzťahy.“

Univerzálne a globálne témy

V medzinárodných vzťahoch sa Svätá stolica angažuje v oblastiach, ktoré sa dotýkajú kresťanských, univerzálnych a globálnych tém. Ide predovšetkým o odmietanie vojny, podporu mieru, ochranu ľudskej dôstojnosti a ľudských práv, zákaz trestu smrti alebo boj proti chudobe.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

„Slovenská republika víta aktivity pápeža Františka ako jednej z najvýznamnejších svetových morálnych autorít v oblasti presadzovania mierových riešení vojnových konfliktov vrátane susednej Ukrajiny a Blízkeho východu,“ povedal šéf slovenskej diplomacie.

Viac k osobe: Juraj BlanárJuraj Priputen
Firmy a inštitúcie: MZVEZ Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR

Odporúčané