O víťazstve dvadsaťjednotky rozhodli až striedajúci hráči

Slovensko "21" - Luxembursko "21"
Zľava: Luca Ivesic z Luxemburska (uprostred v popredí) počas prvého gólu z penalty v rámci kvalifikačného zápasu o postup na ME 2015 Slovensko "21" - Luxembursko "21". Senec, 14. október 2013. Foto: SITA/Tomáš Bokor

SENEC 14. októbra (WEBNOVINY) – Futbalisti slovenskej reprezentácie do 21 rokov zvíťazili 3:0 (0:0) nad luxemburskými rovesníkmi v pondelkovom stretnutí v Senci v rámci kvalifikácie o postup na majstrovstvá Európy 2015 hráčov tejto vekovej kategórie do Česka.

O prvé dva góly sa postarali striedajúci hráči.

Najprv premenil po hodine hry pokutový kop stredopoliar MFK Košice Ondrej Duda a poisťujúci presný zásah pridal v 77. min Adam Zreľák z MFK Ružomberok. Skóre duelu uzavrel tri minúty pred koncom riadneho hracieho času pravý obranca pražskej Sparty Lukáš Pauschek.

Zverenci Ivana Galáda sa zásluhou trojbodového zisku posunuli v tabuľke 3. skupiny na druhé miesto, na konte majú deväť bodov a len o skóre zaostávajú za Holanďanmi. Líder tabuľky však odohral o zápas menej.

Slovensko „21“ – Luxembursko „21“ 3:0 (0:0)

Góly: 60. Duda (z pok. kopu), 77. Zreľák, 87. Pauschek, ŽK: 24. Lalkovič, 51. Lobotka, 54. Hrošovský, 89. Zreľák – 56. Mastrangelo, 59. Corral, rozhodoval: R. Rogers (Ír.), 1350 divákov

Slovensko: P. Le Giang – Pauschek, Gyömbér, Niňaj, R. Mazáň – Hrošovský, Lobotka (57. Duda) – J. Mihalík (57. Schranz), Škvarka, Lalkovič – T. Malec (68. Zreľák)

Luxembursko: Ivesič – Mastrangelo, Ricardo Delgado, Dragovič, Speller – Holter, D. Agovič, Eires (75. Todorovič), Sinani – E. Agovič (85. Skrijelj), Corral (63. Lascak)

Ivan Galád (tréner SR „21“): „Naši hráči splnili to, čo sme si predsavzali. Chceli sme vyhrať, a to sa nám aj podarilo. Verím, že budeme hrať v ďalších zápasoch ešte lepšie. V stretnutí s Luxemburskom som videl množstvo pozitív. Som rád, že sme dobre zareagovali a na ihrisko sme poslali Dudu a Zreľáka, ktorí pomohli rozhodnúť zápas. Vedeli sme, že ak nestrelíme gól do 20. min, môžeme byť z toho nervóznejší. Títo mladí chlapci s tým mohli mať problém, ale počas polčasovej prestávky sme ich rozumne upokojili. Dôverovali sme im a herný prejav po tých góloch už bol z našej strany lepší.“

Obrazom: Slovensko „21“ – Luxembursko „21“

Zľava: Ricardo Aleixo a Ken Corral z Luxemburska a Michal Škvarka zo Slovenska počas kvalifikačného zápasu o postup na ME 2015 Slovensko "21" - Luxembursko "21". Senec, 14. október 2013. Foto SITA/Tomáš Bokor Foto: SITA/Tomáš Bokor

Zľava: Sanches Eires z Luxemburska a Michal Škvarka zo Slovenska počas kvalifikačného zápasu o postup na ME 2015 Slovensko "21" - Luxembursko "21". Senec, 14. október 2013. Foto: SITA/Tomáš Bokor
Zľava: Denis Agovic z Luxemburska a Stanislav Lobotka zo Slovenska počas kvalifikačného zápasu o postup na ME 2015 Slovensko "21" - Luxembursko "21". Senec, 14. október 2013. Foto: SITA/Tomáš Bokor
Zľava: Patrik Hrošovský a Milan Lalkovič zo Slovenska počas kvalifikačného zápasu o postup na ME 2015 Slovensko "21" - Luxembursko "21". Senec, 14. október 2013. Foto: SITA/Tomáš Bokor
Luca Ivesic z Luxemburska (na zemi) počas kvalifikačného zápasu o postup na ME 2015 Slovensko "21" - Luxembursko "21". Senec, 14. október 2013. Foto: SITA/Tomáš Bokor

I. polčas

Slováci mali šancu otvoriť gólový účet stretnutia hneď v 3. min, ale Škvarka sám pred hosťujúcim gólmanom nedokázal skórovať a v bránke neskončila ani dorážka Maleca.

Domáci boli od úvodu jasne lepší ako ich súper, v prvej desaťminútovke takmer vôbec nepustili Luxemburčanov z ich polovice ihriska. V 12. min však pohrozili hostia Corralom, na jeho center si nabehol D. Agovič a len kúsok mu chýbal, aby prekonal Le Gianga.

V 23. min sa po rohovom kope dostal k zakončeniu Malec, ale jeho strelu do stredu bránky bez problémov zneškodnil Ivesič. O tri minúty spálil ďalšiu tutovku J. Mihalík, jeho volej zblízka po centri Lalkoviča však letel nad. Neujal sa ani priamy kop Lalkoviča k žrdi v 29. min, gólman Luxemburska bol opäť pozorný. Prvý polčas sa skončil bez gólov.

II. polčas

Druhá časť sa začala s vyše 20-minútovým oneskorením pre výpadok osvetlenia. V jej piatej minúte sa šikovne prekľučkoval Lalkovič k zakončeniu, s jeho pokusom mal luxemburský brankár značné problémy a vyrazil ho na rohový kop. Skóre duelu otvoril v 60. min Duda z pokutového kopu.

Stredopoliar MFK Košice bol na ihrisku len necelé tri minúty, ale z penalty nezaváhal a prvý dotyk s loptou premenil na svoj premiérový gól v drese SR „21“. Dvadsať minút pred koncom riadneho šancu spálil obrovskú šancu Mazáň, ktorý bol na konci akcie Pauscheka s Dudom – z hranice pokutového kopu prestrelil bránku.

Tréner SR „21“ Galád mal šťastnú ruku pri striedaniach, aj druhý gól pridal náhradník. Necelú štvrťhodinu pred koncom skóroval Zreľák. Skóre zápasu uzavrel tri minúty pred koncom riadneho hracieho času Pauschek, keď potrestal zaváhanie jedného z hosťujúcich hráčov pri rozohrávke.