Obranca Šimon Nemec kritizuje vysokú teplotu v ostravskej hale. Nie sme roboti, povedal

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
HOKEJ MS: Oficiálny tréning - Slovensko
Zľava: Útočník Libor Hudáček a obranca Šimon Nemec počas oficiálneho tréningu tímu Slovenska v rámci majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji 2024 v Českej republike. Ostrava, Česká republika, 11. máj 2024. Foto: archívne, SITA/Martin Medňanský.
Tento článok pre vás načítala AI.

Napriek tomu, že slovenská hokejová reprezentácia v nedeľu na majstrovstvách sveta v Česku podľahla Lotyšom 2:3 po samostatných nájazdoch a ešte nemá istotu postupu do vyraďovacej časti, sú výkony Slovákov na turnaji pozitívom.

Zo šiestich zápasov majú na svojom konte 12 bodov, pripísali si štyri víťazstvá a dve prehry. Najmä po ostatných dueloch sa zo slovenskej kabíny ozvali kritické slová o príliš vysokej teplote v ostravskej hale.

Hrozné podmienky

Podmienky sú tu hrozné, niekto by sa na to mal pozrieť,“ uviedol 20-ročný obranca Šimon Nemec podľa webu hokej.cz po nedeľňajšom súboji.

Viac o téme: MS v hokeji 2024

Tieto slová nemyslel ako výhovorku.

Nie sme roboti. Je tu také teplo, že už v piatej minúte máme mokré rukavice a nedá sa vystreliť. V podstate nemáme puk pod kontrolou. Už pri rozcvičke je veľké teplo, v šatni tiež. Zažívam to prvýkrát, kompetentné osoby by sa mali na to zamerať,“ pokračoval.

Kvalita ľadu

Kvalita ľadu však podľa Nemca nie je zlá.

Organizátori sa snažia ako môžu. Ľad nie je až taký zlý. Ale keď máte vodu v korčuliach aj rukaviciach, hokej sa hrá ťažko. Chceli sme tvoriť, ale nešlo to. Musíme sa s tým zmieriť,“ dodal Nemec.

>>> Slovensko na MS v hokeji 2024

Slováci napriek nedeľňajšiemu zaváhaniu nemajú ďaleko od štvrťfinále, o postup ich môže pripraviť iba kombinácia triumfu Lotyšov nad Američanmi v riadnom hracom čase s ich prehrou so Švédmi po šesťdesiatich minútach.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Šimon Nemec
Firmy a inštitúcie Slovenská hokejová reprezentácia