Obrazom: Tatranský ľadový dóm zažil romantické zásnuby

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
O Tatranský ľadový dóm je obrovský záujem
Foto: SITA/Radoslav Maťaš

VYSOKÉ TATRY 3. januára (WEBNOVINY) – O netradičné prekvapenie pre svoju priateľku sa v Ľadovom dóme na Hrebienku vo Vysokých Tatrách postaral na Silvestra Košičan Jaro.

Spolu s priateľmi pre ňu potajomky zorganizoval zásnuby. O ruku ju požiadal za spevu superstaristu Lukáša Adamca. Podľa Lenky Maťašovskej, výkonnej riaditeľky Oblastnej organizácie cestovného ruchu Región Vysoké Tatry, išlo o prvé zásnuby v historicky druhom dóme z ľadu. Mali by sa tam uskutočniť aj svadby.

Obrazom: Tatranský ľadový dóm zažil na Silvestra zásnuby

Atrakcia je denne plná turistov

Populárna zimná atrakcia vo Vysokých Tatrách je dennodenne plná turistov. Ľadový dóm v stredu 31. decembra 2014 navštívila aj partia Košičanov. Do Tatier prišli vítať Nový rok. Jedno z dievčat, Veronika, netušila, že do chrámu z ľadu ju vylákali pod zámienkou koncertu speváka Lukáša Adamca.

V skutočnosti pre ňu priateľ Jaro tri dni potajomky pripravoval zásnuby. „Vôbec nič som netušila, pokiaľ si nekľakol na koleno a pokiaľ sa ľudia nezačali zhromažďovať okolo nás,“ povedala prekvapená Veronika. Po dva a pol roku vzťahu priateľovi „áno“ povedala. To, kedy bude svadba, ešte nevedia.

Tatranský ľadový dóm zažil na Silvestra zásnuby
Foto: SITA/Radoslav Maťaš

Budúcemu ženíchovi sa triasli kolená

Budúci ženích si pochvaľoval spoluprácu s priateľmi a všetkými zapojenými do pripravovaného prekvapenia. Ľadový dóm bol podľa neho na takéto niečo ideálny.

Ako však povedal, do poslednej chvíle sa bál, čo z toho bude, triasli sa mu vraj kolená. Maťašovská verí, že nešlo o poslednú takúto akciu v dóme. „Verím, že odštartujeme šnúru a že ich bude viacero,“ uviedla. Podľa jej slov by sa v chráme z ľadu mali v blízkej dobe uskutočniť aj dve svadby.

Návštevníci Tatier využívajú možnosť obzrieť si Ľadový dóm na Hrebienku nielen počas týždňa, ale aj počas nedieľ. V tom čase sú pre nich pripravené aj divadelné predstavenia hercov z Novej scény. V nedeľu je pre deti pripravené predstavenie Čarodejník z krajiny OZ a o týždeň 11. januára predstavenie Bajaja.

O Tatranský ľadový dóm je obrovský záujem
Foto: SITA/Radoslav Maťaš

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať