Očakávala sa od nich výhra, no iba remizovali. Manchester United nevstúpil dobre na európsku scénu, výkon na 99 percent nestačí

Christian Eriksen
Hráč Manchestru United Christian Eriksen oslavuje po strelení úvodného gólu v zápase úvodnej fázy Európskej ligy Manchester United - Twente v stredu 25. septembra 2024. Foto: SITA/AP
Tento článok pre vás načítala AI.

Ak sa pri futbalistoch anglického klubu Manchester United dá na niečo spoľahnúť, tak skutočnosť, že sa nedá dopredu vôbec odhadnúť, ako pristúpia k zápasu.

„Červení diabli“ v úvodnom zápase hlavnej časti Európskej ligy 2024/2025 doma iba remizovali s holandským tímom FC Twente Enschede 1:1 a kouč United Erik ten Hag po stretnutí spochybnil schopnosti svojich zverencov rozhodnúť duel.

Zápas ich života

Domáci viedli po presnom zásahu Dána Christiana Eriksena, no holandské mužstvo po prestávke v 68. minúte vyrovnalo zásluhou Sama Lammersa a odviezlo si z Old Traffordu cenný bod.

„Mohli ste vidieť, že pre nich to bol zápas ich života. Vydať zo seba 99 percent je málo, je potrebných sto. Zápas musíte rozhodnúť a dotiahnuť do víťazného konca,“ povedal Ten Hag.

Udržali ich pri živote

Kouč manchesterského tímu pred duelom hovoril o svojej náklonnosti k tímu, ktorému ako chlapec fandil a ako hráč v ňom strávil takmer dekádu. Povedal, že „nie je pekné, keď musíte ublížiť niečomu, čo milujete“.

Napokon však FC Twente ublížil jemu a postarali sa o ďalší rozpačitý zápas v podaní United v tejto sezóne. V nej vyhrali zo siedmich súťažných duelov iba tri.

Ten Hag vraví, že Manchester United si sám spôsobil, že stretnutie proti FC Twente nevyhral. „Udržali sme ich pri živote. Mali sme ísť za druhým gólom. Nakoniec súper potrestal našu chybu. Musíme sa zlepšiť a musíme byť konzistentnejší,“ skonštatoval.