OĽaNO i opozícia vyčítali Kolíkovej prenájom budovy ministerstva, NAKA nezistila porušenie zákona

Mária Kolíková
Ministerka spravodlivosti SR Mária Kolíková. Foto: Archívne, SITA/Branislav Bibel

Prenájom budovy ministerstva spravodlivosti, ktorý opozícia vyčítala ministerke spravodlivosti Márii Kolíkovej (Za ľudí) vyšetrovala v minulosti Národná kriminálna agentúra (NAKA) a prípad odmietla.

Ako ďalej v článku uvádza Denník N, trestné oznámenie v tomto prípade podával bývalý príslušník Slovenskej informačnej služby Pavol Forisch. Ten bol zapletený aj do pokusu o kompromitáciu europoslankyne Lucie Ďuriš Nicholsonovej a bol aj za trestným oznámením na organizátorov protestov Za slušné Slovensko.

Denník pripomína, že pre prípad prenájmu budovy žiadali líder OĽaNO Igor Matovič s opozíciou odchod ministerky spravodlivosti Kolíkovej z funkcie. Vyšetrovateľ však nezistil nič trestné a preto prípad 2. marca tohto roka odmietol.

„Nebol dôvod na začatie trestného stíhania,“ napísal podľa denníka do uznesenia vyšetrovateľ NAKA s tým, že nezistil naplnenie skutkovej podstaty obzvlášť závažného zločinu porušovania povinnosti pri správe cudzieho majetku.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Igor MatovičMária Kolíková
Firmy a inštitúcie MS Ministerstvo spravodlivosti SRNAKA Národná kriminálna agentúraOĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti