Oligarchovia budú spokojní, píše Matovič o „Riškovej atómofke"

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Igor Matovič
Igor Matovič. Foto: archívne, SITA/Diana Černáková.

Predseda hnutia OĽaNO a minister financií Igor Matovič na sociálnej sieti Facebook píše, že predseda strany Sloboda a Solidarita (SaS) Richard Sulík v hanbe a a zúfalstve z padajúcich preferencií vtiahol SaS do samovražednej misie bez ohľadu na škody, ktoré tým SaS a Slovensku spôsobí.

„Mafii ide pomôcť povaliť protikorupčnú Hegerovu vládu a vznikne tak (niekým vytúžená) progresívna vláda riadená z prezidentského paláca,“ uviedol Matovič. Jedným „dychom“ však dodal, že to bude vláda bábková, pretože parlament sa prezidentke ovládnuť pučom nepodarí a keďže už nebude platiť koaličná zmluva, vznikne v ňom iná 76-stka.

„Z poslancov, ktorí Fica nevydali súdu. To, čo potom nastane, si radšej ani nechcime predstaviť. Zmena trestného zákona, trestného poriadku či volebného zákona ešte pred nasledovnými voľbami budú len začiatkom,“ píše ďalej Matovič.

Sulík sa podľa Matoviča evidentne rozhodol zničiť Slovensko a keďže on už má zabezpečený ranč na druhej strane sveta, je mu to, ako vlastne všetko, úplne jedno. „Oligarchovia budú spokojní, spokojný dôchodok aj on,“ tvrdí minister financií a líder OĽaNO.

Naposledy podľa Matoviča pre Sulíkovu ješitnosť, po povalení Radičovej vlády prišla na osem rokov vláda mafie. Tentokrát to môže byť už mafia naveky … a všetci zrazu zistíme, že už nie je riziko, že nasledovné voľby budú posledné demokratické, ale že posledné demokratické voľby už boli,“ konštatoval Matovič, ktorý však verí, že si to múdri ľudia uvedomia.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem
Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Igor MatovičRichard Sulík
Firmy a inštitúcie OĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnostiSaS Sloboda a Solidarita