Naši politici zneužívajú podľa analytikov zo združenia Dáta bez pátosu situáciu s dodávkami a cenami plynu podobne ako to bolo s pandémiou koronavírusu.
Aj keď očkovanie vo vysokej miere chráni pred ťažkých priebehom ochorenia COVID-19, hospitalizáciou či úmrtím, pred samotným nakazením sa na sto percent neochráni.
Na Slovensku sa pandémia pomaly dostáva pod kontrolu. Nepriaznivo sa akurát vyvíja počet pacientov, ktorí potrebujú pripojenie na umelú pľúcnu ventiláciu
„Žiadna krajina v Európskej únii (EÚ) neočkuje tempom, ktorým by dosiahli cieľ zaočkovať do septembra 70 percent obyvateľstva,“ tvrdia The New York Times. Je to pravda?
Najhoršie okresy sú Topoľčany (2,54 % pozitivita), Levice (2,48 %) a Hlohovec (2,31 %), naopak najlepšie obstál Veľký Krtíš (0,30 %), Tvrdošín (0,34 %) a Svidník (0,37 %).
Odborníci sa nezhodujú v názoroch na to, či je dôležité Slovákov hromadne otestovať alebo sa radšej zamerať na zvýšenie tempa očkovania. Matematik Ivan Bošňák vo svojej predikcii tvrdí, že na tom už nezáleží.
Vláda s účinnosťou od soboty 19. decembra schválila nové sprísnené opatrenia v rámci boja proti pandémii COVID-19. Slovenská vedecká obec však nie je spokojná so žiadnym z týchto krokov.
Ešte koncom novembra analytici chválili Bratislavu, ako zvládla pandémiu nového koronavírusu. O dva týždne neskôr politici aj matematici upozorňujú na kritické hodnoty a výrazné zhoršenie situácie.
Bristký denník The Guardian napísal o celoplošnom testovaní na Slovensku článok, z ktorého vychádza, že sa nám podarilo znížiť počet nových prípadov o 60 percent. Vychádzajú zo štúdie, ktorá však nie je presná.
Šírenie pandémie koronavírusu vo Veľkej Británii sa prvýkrát po troch mesiacoch spomaľuje. Podľa najnovšej štúdie sa počet nových prípadov vďaka lockdownu znížil približne o tretinu. Ako je to u nás?