Ovečkin dosiahol v NHL 700 asistencií. Je pekné byť v takej spoločnosti, reagoval na historické štatistiky (video+foto)

Alexander Ovečkin
Pravé krídlo Washingtonu Capitals Alexadner Ovečkin (uprostred) sa pokúša vystreliť na brankára Vegas Golden Knights Adina Hilla (vľavo) a obranca Vegas Brayden McNabb mu v tom chce zabrániť (3) počas zápasu NHL v utorok 15. októbra. Foto: SITA/AP
Tento článok pre vás načítala AI.

Ruský útočník Alexander Ovečkin sa stal 60. hokejistom, ktorý v zámorskej NHL dosiahol métu 700 asistencií. Už 39-ročný moskovský rodák sa dvoma gólovými prihrávkami podieľal na triumfe Washingtonu Capitals nad Vegas Golden Knights 4:2.

Uvedenej hranici sa priblížil v úvode druhej tretiny, keď zaznamenal gólovú prihrávku pri presnom zásahu Toma Wilsona. O niekoľko minút neskôr pripravil gól spoluhráča Alexeja Protasa.

Pomýšľa aj na Gretzkého métu

„Urobil fantastickú prácu. Použil svoju rýchlosť, zmenil smer a našiel priestor. To bol v tom momente veľký ťah,“ pochválil Ovečkina tréner Spencer Carbery.

O niekoľko okamihov neskôr sa na veľkoplošných obrazovkách arény objavil videozáznam jeho asistencií a diváci Ovečkina odmenili potleskom v stoji.

„Je to zaslúžené po množstve striel a odrazov od bránky, takže to beriem,“ povedal ruský útočník, ktorý je s 853 presnými zásahmi druhý v historických tabuľkách kanonierov súťaže. Aktuálne stráca 42 gólov na rekord legendárneho Gretzkého.

Hrá na inej pozícii

Rus sa stal len šiestym hráčom, ktorý v NHL nazbieral aspoň 700 gólov aj asistencií. Pred ním to dokázali len Wayne Gretzky, Gordie Howe, Jaromír Jágr, Marcel Dionne a Phil Esposito.

Ovečkin sa priznal, že úspech pripisuje svojim 20 rokom stráveným v lige. „Je to pomerne veľké číslo. Je pekné byť v takej spoločnosti,“ dodal.

V aktuálne sezóne premiérovo hráva na pravom krídle, predtým bolo jeho tradičným postom ľavé krídlo.

„Je to iné v strednom a obrannom pásme, ale najmä v útočnom pásme. Počas prvých striedaní som chcel stále ísť na ľavú stranu. Ale uvidíme, ako to pôjde,“ dodal Ovečkin.